Глава литовського уряду Шимоніте приїхала у Київ

Глава литовського уряду Шимоніте приїхала у Київ

Інгріда Шимоніте у Києві
Інгріда Шимоніте у Києві поклала квіти до Стіни пам'яті і вшанувала загиблих українських військових. 24 листопада 2023р. Фото: Ingrida Šimonytė/X

Прем'єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте сьогодні, 24 листопада, приїхала з візитом в Україну. У Києві вона поклала квіти до Стіни пам'яті і вшанувала загиблих українських військових.

Про свій приїзд в Україну Шимоніте повідомила у соціальній мережі X (колишній Twitter)

"Під час моєї першої зупинки в Києві сьогодні я вшанувала чоловіків і жінок, які пожертвували своїм життям, захищаючи найфундаментальніші права нації: існувати і жити вільно. Вони віддали своє життя, щоб захистити всіх нас", — написала прем'єрка Литви.

За її словами, єдиний спосіб досягти тривалого і справедливого миру – допомогти Україні якнайшвидше перемогти, відновити її повну територіальну цілісність, встановити міжнародне правосуддю та відбудувати її так, щоб вона стала сильнішою.

Допомога від Литви для України

Міноборони Литви 24 серпня оголосило про надання Україні нового пакету військової допомоги на суму 41 мільйон євро, який включав боєприпаси Carl Gustaf, гвинтівки, радіолокаційні комплекси морського спостереження, боєприпаси калібру 5,56 мм, генератори та антидронні системи.

23 серпня президент Литви Гітанас Науседа анонсував передачу Україні пускових установок зенітно-ракетного комплексу NASAMS.

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас 19 вересня на "Рамштайні" представив новий пакет військової допомоги для України, який складатиметься з "систем підриву, радарів морського спостереження та боєприпасів для протитанкового гранатомета Carl Gustaf".

А 16 жовтня армія Литви оголосила, що вона спільно з оборонно-промисловим комплексом Німеччини відремонтує в Литві танки Leopard з України.

9 листопада на сайті Міністерства фінансів Листви повідомили, що країна виділяє Україні два мільйони євро для вирішення соціальних наслідків російського вторгнення.

На початок