Литовська військова допомога прибула до України: що вона включає

Литовська військова допомога прибула до України: що вона включає

Литовська військова допомога прибула до України: що вона включає
Військова допомога з Литви прибула до України, 22 листопада 2023 року. Фото: Lithuanian MOD/X

До України 22 листопада прибула чергова партія військової допомоги з Литви. Країна-партнер передала боєприпаси, системи підриву та спорядження бійцям на зиму.

Про це повідомило Міністерство оборони Литви.

Литовські збройні сили постачили українським військовим 3 млн одиниць боєприпасів 7,62×51 мм, системи дистанційного підриву та зимове спорядження.

"Наше зобов’язання допомагати Україні залишається непорушним", — пишуть у міністерстві союзної держави.

Військова допомога від Литви для України

Міноборони Литви 24 серпня оголосило про надання Україні нового пакету військової допомоги на суму 41 мільйон євро, який включав боєприпаси Carl Gustaf, гвинтівки, радіолокаційні комплекси морського спостереження, боєприпаси калібру 5,56 мм, генератори та антидронні системи.

23 серпня президент Литви Гітанас Науседа анонсував передачу Україні пускових установок зенітно-ракетного комплексу NASAMS.

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас 19 вересня на "Рамштайні" представив новий пакет військової допомоги для України, який складатиметься з "систем підриву, радарів морського спостереження та боєприпасів для протитанкового гранатомета Carl Gustaf".

А 16 жовтня армія Литви оголосила, що вона спільно з оборонно-промисловим комплексом Німеччини відремонтує в Литві танки Leopard з України.

10 листопада Україна отримала дві пускові установки до зенітно-ракетних комплексів NASAMS, які Вільнюс придбав для Києва.

Наступного разу допомога від Литви надійшла 17 листопада. Тоді передали генератори електроенергії та польові сухпайки.

На початок