Перейти до основного змісту
Для мотивації дітей, хворих на рак: в Україні вийшла друком книга "Ніколи не здавайся!"

Для мотивації дітей, хворих на рак: в Україні вийшла друком книга "Ніколи не здавайся!"

Історії дітей під час лікування раку: у Києві представили книгу "Ніколи не здавайся!"
Книга "Ніколи не здавайся!" Наталії Бужинецької. Фото: Анна Самара/Суспільне

У столиці презентували книгу авторки Наталії Бужинецької "Ніколи не здавайся!". У ній описані 10 реальних історій дітей, які пройшли фізичну реабілітацію під час лікування раку і повернулись до повноцінного життя.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Анна Самара.

Видання побачило світ завдяки підтримці благодійників із фонду "Запорука". Друк профінансувало посольство Чехії в Україні. Кілька героїв твору особисто побували на презентації книги разом із психологами та фізіотерапевтами, які допомагають долати наслідки онкохвороб.

Для мотивації дітей, хворих на рак: в Україні вийшла друком книга "Ніколи не здавайся!"
Авторка (в центрі), діти-герої книги, психологині, фізіотерапевти, представники фонду "Запорука" на презентації видання, Київ, 20 листопада 2023 р. Фото: Анна Самара/Суспільне

Історії юних пацієнтів зібрали для мотивації і підтримки інших дітей, які проходять непростий процес реабілітації під час лікування раку. Відверті розповіді героїв книжки "Ніколи не здавайся!" подані у формі дружніх розмов, подекуди з гумором.

Як зазначила авторка твору Наталія Бужинецька, збір історій тривав близько пів року. Своїм досвідом поділились діти, які успішно пройшли реабілітацію, і ті, яким вона далася важко.

Для мотивації дітей, хворих на рак: в Україні вийшла друком книга "Ніколи не здавайся!"
Наталія Бужинецька розповідає, як з'явилась ідея написати книгу "Ніколи не здавайся!", Київ, 20 листопада 2023 р. Фото: Анна Самара/Суспільне

"Я впевнена, що реальні історії можуть надихнути і стати поштовхом для дитини", — каже письменниця. За її словами, завдяки цій книзі маленькі пацієнти можуть побачити, що інші діти теж відчували слабкість і біль, але вони впоралися. "Так з'явилась ідея знайти дітей із різних куточків України, яким це вдалося", — розповідає авторка.

Вона спілкувалася і з родичами пацієнтів, а також із психологами і фізіотерапевтами, які допомагають у реабілітації.

Усі історії — непересічні. Дітей, які пройшли цей шлях, Наталія Бужинецька називає героями.

"Ми хочемо, щоб цю книжку отримали всі діти, які проходять реабілітацію. Також було б добре, якби її читали всі юні пацієнти, які лікуються від тяжких хвороб, адже дуже часто вони відчувають депресію, апатію, небачення майбутнього. Хотілося б, щоб ця книжка їм допомогла", — додає авторка.

Одна з героїнь книжки, 18-річна Аліна Ковалевська, розповіла, що лікування остеосаркоми на нозі починала 3 роки тому. Частину кістки дівчині пересадили від донора, але прижилася вона не одразу. Тож пацієнтці довелося пройти кілька операцій.

"Спочатку було важко і боляче", — так описала Аліна початок своєї реабілітації. Утім вона займається із терапевтами й досі, щоб відновити рухливість кінцівки. У книзі дівчина розказує, як захворіла, потрапила на операцію і хто був із нею поруч. Ділиться досвідом, як врятуватись від нудьги під час тривалого перебування у лікарняній палаті.

Для мотивації дітей, хворих на рак: в Україні вийшла друком книга "Ніколи не здавайся!"
Презентація книги "Ніколи не здавайся!", Київ, 20 листопада 2023 р. Фото: Анна Самара/Суспільне

15-річна киянка Єва Клочан перенесла операцію з лікування онкології за тиждень до початку повномасштабної війни. Родина виїжджала до Польщі, але там дівчині не допомогли з реабілітацією. Відновлювати руку Єва продовжила в Національному інституті раку, повернувшись в Україну. Спочатку починала із легеньких вправ, зараз оцінює свій результат як "досить добрий". Сконцентруватися на заняттях допомогла ціль, зізнається дівчина. Єва погодилась поділитися своїм досвідом з думкою про те, що ця інформація може бути корисною для інших хворих.

Топ дня

Вибір редакції

На початок