Перейти до основного змісту
Може прийняти понад 200 пацієнтів: у Київському обласному онкодиспансері облаштували укриття

Може прийняти понад 200 пацієнтів: у Київському обласному онкодиспансері облаштували укриття

укриття
Укриття у Київському обласному онкодиспансері. Фото: Юлія Коршенко/Суспільне

У Київському обласному онкологічному диспансері облаштували нове укриття. Площа приміщення — 700 квадратних метрів і в ньому одночасно можуть перебувати понад 200 пацієнтів.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Відремонтували корпус лікарні, де розташоване укриття, протягом двох місяців і витратили на це 11, 5 млн гривень резервних коштів медзакладу, розповіла генеральна директорка онкодиспансеру Алла Арешкович.

"Кожне відділення, яке знаходиться в цьому корпусі, їх п'ять, мають свої території. У нас три маніпуляційних кабінети для того, щоби пацієнти, які спускаються під час повітряної атаки, могли продовжити курс лікування. Це хіміотерапевтичне лікування, онкогематологія доросла і дитяча, це паліативне відділення", — сказала Алла Арешкович.

За її словами, у приміщені замінили комунікації, полагодили каналізацію. Також тут встановлять припливно-витяжну вентиляцію. І за два-три тижні укриття буде готове до повноцінного функціонування. Комісія, у складі якої є представник Держслужби з надзвичайних ситуацій, має надати дозвіл на використання приміщення як найпростішого сховища. Одночасно тут можуть перебувати понад 200 людей.

"Із 26 приміщень, які знаходяться тут, 20 — це приміщення укриття. По правилах евакуації спускаються ті, що можуть ходити і ті, яких можна спустити на інвалідних візках і каталках, якщо це паліативний хоспісний пацієнт. Пацієнти, які знаходяться в реанімації та в центрі трансплантації кісткового мозку, вони залишаються на місцях разом з персоналом", — зазначила Алла Арешкович.

У Київському обласному онкодиспансері облаштували укриття
Голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко і генеральна директорка Київського обласного онкологічного диспансеру Алла Арешкович. Фото: Юлія Коршенко/Суспільне

В укритті є приміщення для кожного відділення терапевтичного корпусу. Зокрема, кімнати з ліжками, три маніпуляційні, санітарні кімнати, приміщення для зберігання запасу лікарських засобів, запасів води і продуктів харчування, розповів очільник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

"У Київській області укриття намагаємося побудувати саме подвійного використання, щоб ми після нашої перемоги могли використовувати в цих цілях, в яких заклад працює. Наприклад, якщо це лікарня, то вона зможе використовувати це приміщення в лікувальних заходах", — сказав Руслан Кравченко.

За його словами, на Київщині є 46 стаціонарних медичних закладів, в 30 із них є укриття. Київська ОВА виділила фінансування для проєктування сховищ у 12 лікарнях області.

Топ дня

Вибір редакції

На початок