Київська міська рада підтримала проєкт рішення про заборону депутатам від ОПЗЖ займати керівні посади у постійних комісіях міської ради. Таке рішення столичні депутати ухвалили на засіданні сьогодні, 9 листопада.
Про це повідомила у Facebook депутатка Київради від фракції "Європейська солідарність" Вікторія Пташник.
"Ми проголосували за заборону депутатам від ОПЗЖ займати керівні посади в органах Київради", — написала вона.
Раніше фракція "Європейська солідарність" у Київраді вимагала розглянути в сесійній залі питання про відсторонення від голосування та участі в роботі профільних комісій депутатів від забороненої партії ОПЗЖ.
На засіданні Київради 2 листопада для ухвалення цього рішення не вистачило голосів депутатів.
Що відомо про позбавлення мандатів нардепів від ОПЗЖ
Питання про позбавлення мандатів всіх колишніх представників "ОПЗЖ" порушується ледь не з початку повномасштабного вторгнення Росії. Зараз більшість нардепів від забороненої партії не обмежені у парламентській діяльності, залишаються головами комітетів, їх членами та мають доступ до державної таємниці.
Ще до початку повномасштабного вторгнення частина нардепів від "ОПЗЖ" виїхала за кордон — станом на 14 лютого таких було 12, повідомляла "Українська правда".
28 березня минулого року Верховна рада отримала законопроєкт №7172-1, який передбачає заборону проросійських партій в Україні. Того ж дня партія "Опозиційна платформа — За життя" заявила про призупинення своєї діяльності.
12 квітня 2022 року президент Володимир Зеленський повідомив про затримання лідера "Опозиційної платформи — За життя" Віктора Медведчука, який раніше втік з-під домашнього арешту. Пізніше Віктора Медведчука обміняли на українських полонених із "Азовсталі".
15 вересня 2022 року Верховний суд України остаточно заборонив діяльність партії "Опозиційна платформа – За життя", крім того, кільком депутатам ОПЗЖ оголосили про підозру у держзраді та позбавили громадянства. Проросійська партія була заснована в 2018 році, більшість її учасників були колишніми членами "Партії регіонів".
Донині тридцять народних депутатів від забороненої партії "ОПЗЖ" залишаються на керівних посадах у Верховній Раді України. Зокрема як голови, заступники й секретарі комітетів, а також як керівники та співголови груп із міжпарламентських зв’язків Ради.