Перейти до основного змісту
Жителям села Мощун пропонують грошову, правову та психологічну допомогу. Хто може отримати

Жителям села Мощун пропонують грошову, правову та психологічну допомогу. Хто може отримати

У селі Мощун на Київщині Харківська правозахисна група у партнерстві із організацією DIGNITY надаватиме комплексну допомогу постраждалим від воєнних злочинів росіян. Жителі зможуть отримати грошові виплати, а також правові та психологічні консультації.

Про це повідомляє у Telegram Гостомельська селищна військова адміністрація.

Зазначається, що 10 листопада із 10:00 до 16:00 представники організації збиратимуть заяви на отримання допомоги. Зокрема, йдеться про грошову одноразову виплату — 3000 гривень.

У адміністрації поінформували, що також фахівці безкоштовно супроводжуватимуть потерпілих до державних структур, допомагатимуть підготувати документи і до міжнародних інстанцій. Зокрема, до Міжнародного кримінального суду та Комітету з прав людини ООН.

Жителі також зможуть безкоштовно проконсультуватися у психолога і отримати оплату послуг психотерапевта на довготривалій основі, зауважили в адміністрації.

Хто може отримати допомогу:

  • близькі родичі цивільних загиблих
  • поранені цивільні
  • жертви катувань та зґвалтувань
  • цивільні, які були у полоні
  • родичі зниклих безвісти цивільних
  • мешканці, у кого повністю знищене житло (надається правова і психологічна допомога).

Громадяни, які підпадають під категорії проєкту, мають принести із собою:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу
  • довідку про присвоєння ІПНІндивідуальний податковий номер
  • реквізити банківського рахунку
  • документи, що підтверджують статус (медичні довідки, документи про смерть та причину смерті родича, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, акт руйнування майна тощо).

"Попередньо зареєструватися можна у старости села Мощун",— йдеться у повідомленні.

Що відомо про окупацію та відновлення села Мощун на Київщині

11 березня росіяни штурмували з усіх боків село Мощун — стратегічний об'єкт, який відкривав шлях на Київ. Воно стало місцем боїв за столицю. Тут зруйновано майже 70% домогосподарств. За інформацією Київської ОВА, внаслідок російської військової агресії у Мощуні жоден будинок не вцілів.

У червні в Мощуні встановили перший модульний будинок у приватному секторі, що був зруйнований внаслідок війни. Тимчасове житло оснащене меблями та побутовою технікою, підведені комунікації.

Деяким родинам встановили модульні будинки, які надали благодійні фонди та релігійні організації. Провели світло. До вторгнення у селі проживало 900 людей, станом на березень 2023 року — близько 600.

У Мощуні з'явився мурал-оберіг. На ньому зображені лелеки, які символізують продовження життя та відроджену Київщину.

У Київській області запустили проєкт "Щоденник війни", аби детально розповісти про усі постраждалі внаслідок російської військової агресії населені пункти. Першу історію присвятили селу Мощун.

Топ дня
Вибір редакції
На початок