Досвід будівництва фабрики-кухні в Бучі вивчали посадовці з інших областей

Досвід будівництва фабрики-кухні в Бучі вивчали посадовці з інших областей

Посадовці обласних адміністрацій оглянули будівництво фабрики-кухні в Бучі
Будівництво фабрики-кухні в Бучі, Київська область, 16 жовтня 2023 р. Фото: Анатолій Федорук/Telegram

У Бучі на Київщині побувала делегація із 32 очільників і представників обласних адміністрацій, щоб ознайомитись із досвідом реалізації проєкту "Фабрика-кухня". Будівництво об'єкта триває. Нині до будівлі підводять необхідні інженерні комунікації.

Про це йдеться у повідомленні Бучанської міської ради у Telegram.

Будмайданчик фабрики-кухні показав гостям міський голова Бучі Анатолій Федорук. За його словами, об'єкт підключили до мережі водопостачання, водовідведення. Також встановили генератор потужністю 640 кВт, аби виробничі процеси на майбутньому харчовому підприємстві не припинялись під час можливих блекаутів.

Досвід будівництва фабрики-кухні в Бучі вивчали посадовці з інших областей
Представники адміністрацій інших областей України на будівництві фабрики-кухні в Бучі, Київська область, 1 листопада 2023 р. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

Як зазначив Анатолій Федорук, реалізація проєкту для громади важлива, аби місцеві діти могли отримувати якісну і корисну їжу. В середині жовтня він прогнозував, що відкриття фабрики в Бучі очікується за кілька місяців.

"Це чудово, що представники різних областей також зацікавлені у таких проєктах", — зазначив бучанський міський голова.

Що відомо про будівництво фабрики-кухні в Бучі

Проєкт будівництва у Бучі нового підприємства "фабрики-кухні" презентували наприкінці літа 2022 року. Це була ініціатива першої леді Олени Зеленської з реформи шкільного харчування, яку запланували ще до початку російського вторгнення. Меценатом проєкту став американський бізнесмен Говард Баффет.

Бучанська фабрика кухня готуватиме здорову і корисну їжу для понад 10 тисяч школярів Бучанської, Немішаївської та Бородянської громад. Під час війни підприємство зможе також годувати переселенців та місцевих жителів.

Приготування їжі в одному місці дозволить зекономити на електроенергії та воді, а також якісно проконтролювати технологічний процес. Фабрика-кухня у Бучі стане пілотним проєктом, який згодом поширять на інші регіони.

Спочатку очікувалось, що фабрика для приготування обідів для школярів запрацює з 1 вересня 2023 року.

На початок