Київська область отримає із держбюджету субвенцію на понад 850 млн грн для відновлення 9 медичних закладів. Йдеться про капремонт лікарняних корпусів і реконструкцію амбулаторій. МОЗ також працює над оснащенням медустанов обладнанням.
Про це інформує Міністерство охорони здоров'я України.
Як поінформував очільник МОЗ Віктор Ляшко, від початку повномасштабної війни війська РФ зруйнували на Київщині 161 об'єкт медичної сфери. На сьогодні повністю відновлені 80 закладів, ще 63 — частково.
Окрім відновлення інфраструктури, МОЗ у співпраці з міжнародними партнерами оснащує лікарні сучасним обладнанням.
Медзаклади Київщини отримали 90 карет швидкої допомоги. Лікарні у Броварах і Борисполі отримали ангіографи — прилади для діагностики судин, а медзакладам у Білій Церкві, Вишгороді, Іванкові, Макарові, Миронівці, Обухові, Переяславі, Тетієві та Ірпені передали апарати комп'ютерної томографії.
Як зазначили у МОЗ, невдовзі очікується постачання ще одного ангіографа в міську лікарню Білої Церкви та апарату КТ у Київську обласну дитячу лікарню в Боярці.
У Мінохорони здоров'я також розповіли про співпрацю з міжнародними організаціями для відновлення медичної галузі Київщини.
Зокрема, за підтримки Світового банку планується добудувати сучасний медцентр в Ірпінській центральній міській лікарні та звести новий корпус Іванківської райлікарні.
В Ірпінському медцентрі, зокрема, лікуватимуть пацієнтів зі складними серцевими захворюваннями за допомогою ендоваскулярних втручань. На цей медзаклад передбачене фінансування на суму понад 227 млн грн.
На лікарню в Іванкові планують виділити 9 млн євро – новий її корпус зможе розмістити до 60 пацієнтів. Там також оновлять обладнання для хірургічного відділення. У МОЗ вважають, що цей проєкт дозволить забезпечити 30 тисяч жителів громади якісними медичними послугами.
Франція допоможе розмістити модульні медичні центри у громадах, які зазнали значних руйнувань унаслідок російської агресії. Такий центр хочуть встановити на базі Бородянської райлікарні.
Що відомо про відбудову медзакладів на Київщині
За даними Київської ОВА, через російську військову агресію на Київщині були пошкоджені 103 заклади охорони здоров'я. Два із них зруйновані повністю. Це — Макарівський центр первинної медицини та Гурівщинська медична амбулаторія.
У серпні минулого року 18 медичних установ у чотирьох районах Київщини були відремонтовані і відновили свою роботу. Загалом протягом 2022 року в області відновили роботу 78 закладів охорони здоров'я, пошкоджених унаслідок російської агресії.
13 закладів охорони здоров'я Київщини отримали медичне обладнання завдяки співпраці Міністерство охорони здоров’я зі Світовим банком.
У Бучанському районі почали будівництво амбулаторії на місці знищеної росіянами.
У селі Озера Гостомельської громади відновив роботу "Пункт здоров’я". Приміщення було пошкоджене на початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.
Також на Київщині відбудували амбулаторію у селі Дмитрівка Бучанського району. У березні 2022 заклад був повністю знищений унаслідок обстрілів російської армії.
Станом на початок серпня на Київщині частково та повністю відновили 101 заклад охорони здоровʼя. Зокрема, будівлю Київського обласного центру ментального здоров’я у Ворзелі.
У Макарові на Київщині відбудували амбулаторію, зруйновану під час повномасштабного вторгнення.
Кабмін виділив понад 1,7 млрд гривень субвенції місцевим бюджетам на відбудову та реконструкцію медзакладів у 9 областях. Серед об’єктів медичної інфраструктури, на ремонт яких виділять фінансування, є три заклади Київщини.