До Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози та Всесвітнього дня профілактики остеопорозу, що відзначатимуться 20 жовтня, у Києві організовують профілактично-діагностичні тижневики. Вони триватимуть із 16 по 21 жовтня.
Про це повідомила пресслужба Київської міської державної адміністрації (КМДА) із посиланням на директорку Департаменту охорони здоров'я Валентину Гінзбург.
За її словами, у двох різних небезпечних захворювань є спільна риса: остеопорозСистемне захворювання скелета і рак молочної залози починаються непомітно та безсимптомно. Для точної і комфортної діагностики наразі у столиці створено всі необхідні умови.
"Ще кілька років тому, денситометрію — обстеження, що виявляє остеопороз і навіть його передумову – остеопеніюЗахворювання, що характеризується зниженням щільності кісток, можна було зробити лише у поодиноких закладах охорони здоров'я. Сьогодні рентгенологічні та УЗД-денситометри, закуплені за рахунок міського бюджету, функціонують додатково і в усіх районних консультативно-діагностичних центрах",— каже Гінзбург.
До груп ризику розвитку остеопорозу входять:
- жінки в період менопаузи
- люди, які страждають на хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, ендокринніУ людини до ендокринних залоз відносять: епіфіз, гіпофіз, щитоподібну, загруднинну (тимус), паращитоподібні, наднирники, острівці Лангерганса підшлункової залози та ендокринну частину статевих залоз та ревматологічні захворювання
- громадяни, які курять або зловживають алкоголем тощо.
Медики зауважують, що остеопороз може бути і в маленьких дітей та підлітків. Так само небезпечне для жіночого здоров'я та життя рак молочної залози.
"Сучасні мамографи дозволяють побачити ракові пухлини на початкових етапах росту,— розпочати лікування, коли його ефективність найвища",— каже Гінзбург.
За її словами, пройти діагностику можна будь-коли. А проведення тематичних днів здоров'я — це додатковий стимул для киян відвідати лікаря. Кожен охочий зможе у зручному форматі пройти відповідні обстеження, отримати заключення, консультацію лікаря та, в разі необхідності, направлення на лікування до спеціалізованого закладу, підсумували в КМДА.
Що відомо про захворюваність на рак грудей в Україні
Рак молочних залоз – одне з найпоширеніших жіночих онкологічних захворювань. За статистикою, воно виникає у кожної десятої жінки. Статистика ВООЗ свідчить, що рак грудей є найбільш розповсюдженим видом раку у всьому світі. В Україні рак молочної залози теж лідирує серед жіночих онкологічних хвороб. Із 2005 року щорічно 20 жовтня відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. На які фактори потрібно звернути увагу, які перші ознаки та як захиститись від раку грудей.
70% пухлин молочної залози жінки виявляють самостійно. На рак молочної залози хворіють також і чоловіки, головна причина — низька санітарна грамотність та відсутність обов'язкових щорічних профоглядів.
Рак грудей виліковний у 95% жінок при виявленні на I стадії. Та понад 30 відсотків хворих звертаються вже зі злоякісними пухлинами молочної залози на третій чи четвертій стадії. Щороку УЗД-обстеження молочних залоз має проходити кожна жінка до 40 років. Після 40-річного віку потрібно проходити мамографічне обстеження молочних залоз.
У жовтні у Києві у Національному комплексі "Експоцентр Україна" відбувся благодійний забіг зі збору коштів на закупівлю препарату для лікування раку молочної залози.