В Ірпені на Київщині з нагоди проведення саміту Кримської платформи підняли прапор кримськотатарського народу. Він майорітиме на площі Ірпеня до повної деокупації півострова. Захід зібрав представників місцевої влади та посадовців, що опікуються питаннями Криму.
Про це інформує кореспондентка Суспільного з місця події.
Кримськотатарський прапор підняли на флагшток на Цетральній площі Ірпеня Представниця Президента в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева і Тимур Бактімиров, брат військовослужбовця підрозділу "Крим" ГУР Міноборони України. Родина Тимура у 2015 році переїхала до Ірпеня з Сімферополя.
У заході також взяли участь Ірпінський міський голова Олександр Маркушин, голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко, перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.
"Боротьба триває і боротьба має об'єднувати", — так висловилась про запланований саміт Кримської платформи перша заступниця глави МЗС Еміне Джапарова. За її словами, завтра, 23 серпня, Президент України збиратиме одну третину світу для обговорення кримського питання.
Як зазначила Еміне Джапарова, коли Україна запускала цю ініціативу 3 роки тому, в неї ніхто не вірив. Лунали думки, що після тривалої окупації Росією півострова навколо теми Криму зі світових політиків вже ніхто не збереться.
Нині ж учасниками Кримської платформи є 60 країн, а це 1/3 світу, зауважила перша заступниця глави МЗС.
"І завтра так само ці країни будуть засвідчувати повагу до територіальної цілісності України. І наша задача цього року — дати чіткий сигнал, що Крим — це невід'ємна частина України, що тільки Україна сама визначатиме шлях деокупації півострова і ніяких торгів навколо жодного клаптика землі не може бути", — сказала Еміне Джапарова.
Що відомо про саміт Кримської платформи
Третій саміт Міжнародної Кримської платформи відбудеться 23 серпня у Києві. Захід покликаний дослідити можливості України для визволення Криму від російської окупації, ідентифікувати найбільші ризики на шляху до реінтеграції півострова, а також визначити шляхи їх подолання.
Перший саміт відбувся ще 2021 року, тоді було ухвалено спільну декларацію учасників Кримської платформи. У зустрічі взяли участь представники 43 країн.
Головною метою Кримської платформи є консолідація міжнародних зусиль для деокупації Криму, захисту прав та свобод населення півострова, а також посилення безпеки в Європі і на глобальному рівні.