Відбудова Ірпеня: як відновлюють приватний сектор на вул. Багірова та Гостомельському шосе

Відбудова Ірпеня: як відновлюють приватний сектор на вул. Багірова та Гостомельському шосе

В Ірпені до кінця серпня планується завершити капремонт 36 будинків приватного сектору
Будівельники відновлюють дах на одному з приватних будинків в Ірпені. Фото: Скріншот з відео Олександра Маркушина/Telegram

В Ірпені триває відбудова приватних будинків по вул. Багірова та Гостомельському шосе, які були знищені внаслідок російського вторгнення. Проєкт стартував наприкінці травня, завершити капремонти 36 осель планують до кінця серпня. Другий етап відбудови передбачає зведення понад трьох десятків будинків "з нуля".

Про це повідомив у Telegram міський голова Олександр Маркушин.

За його словами, представники місцевої влади перевірили перший етап відновлення району. 25 будинків із запланованих 36-ти готові на 90-100%. У них замінили покрівлі, відновили та утеплили фасади, встановили нові вікна та двері. Ще в 11 будинках ремонтні роботи виконані більш як на 50%. Завершити цей етап відбудови планується до кінця місяця. Міський голова попередив, що за затягування робіт щодо підрядників введуть штрафні санкції.

Паралельно стартує будівництво нових 36 будинків у цьому приватному секторі. Обрані підрядники для 19 осель. Заселити людей у нове житло планують до кінця 2023 року.

Як нагадав Олександр Маркушин, ремонт та відбудова найбільш зруйнованого приватного сектору Ірпеня відбувається за програмою Київської обласної військової адміністрації. Будматеріали надають Фонд "Global Empowerment Mission" і партнери з ООН.

Що відомо про відбудову Ірпеня на Київщині

У травні 2022 року стало відомо, що для відбудови житлових будинків в Ірпені потрібно приблизно 850 мільйонів доларів. Ще близько 150 мільйонів – для відновлення інфраструктури.

Під час бойових дій місто було зруйноване на 75 відсотків. Більше 10 тисячі людей залишилися без житла. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків. На відновлення житлового фонду Ірпеня з міського бюджету було виділено близько 25 мільйонів гривень.

Для розміщення жителів Київщини викуповують квартири та будують нові житлові комплекси в Ірпені та Бородянці.

Протягом 2022 року в Ірпені повністю відновили 308 багатоповерхових і 120 приватних будинків, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

За кошти, зібрані на платформі UNITED24, відбудують 18 житлових будинків у 5 населених пунктах — Ірпені, Бородянці, Гостомелі, селах Бузова та Мила. Реалізацію проєкту почали з міста-героя Ірпеня.

У березні Ірпінь відвідала місія ЄС, щоб перевірити відбудову житлових об’єктів за програмою "Віднови ДІМ", кошти на яку виділив Євросоюз.

В Ірпені капітально відремонтують 12 багатоповерхівок. Гроші виділили з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

На початку серпня 2023 року міський голова Ірпеня Олександр Маркушин поінформував, що в місті потрібно демонтувати півтори тисячі будинків, зруйнованих під час бойових дій минулого року.

На початок