З України намагались переправити пів сотні стародавніх монет 15-19 століть

З України намагались переправити пів сотні стародавніх монет 15-19 століть

Київські митники завадили спробі вивезення з України пів сотні стародавніх монет
Стародавні монети. Фото: Київська митниця/Facebook

Київські митники запобігли незаконному переправленню за кордон пів сотні монет, випущених у 1492-1817 роках. Колекцію давніх грошей намагалися переслати до Польщі і Сполучених Штатів Америки у міжнародних поштових відправленнях.

Про це повідомляє Київська митниця у Facebook.

Загалом у чотирьох посилках з України відправляли 51 старовинну монету. Серед них були грошові знаки Королівства Польща, Речі Посполитої, Прибалтійських володінь Швеції, Бранденбург Пруссії, Австрійської імперії. Це — півгроші, півтораки та трояки коронні, соліди, драйпелькери та інші.

Експерти встановили, що монети мають культурну та історичну цінність і є зразками грошового обігу в різні часи.

За законами України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури. Оскільки відправники не надали відповідних документів на посилки, київські митники вилучили монети.

Що відомо про спроби вивезення цінностей з України

Київська митниця запобігла незаконному вивезенню до Польщі 18 цінних старовинних монет.

З України до Канади хотіли переслати Біблію, датовану ХІХ століттям. Відправник з Одеси задекларував її як звичайну книгу.

Київські митники конфіскували монети часів Римської імперії, які відправляли до США, Канади та Чилі.

Київські митники не допустили вивезення за кордон археологічних артефактів часів Русі IX-XIV століть. Посилка прямувала з Києва до США.

На початку квітня у Києві презентували артефакти, врятовані від незаконного вивезення з України. Серед 469 експонатів — старовинні монети, ордени та медалі, предмети холодної зброї та військового спорядження від епохи бронзи до 19 ст.

На початок