ВАКС призначив дату розгляду справи про привласнення "Межигірʼя" Януковичем і його сином

ВАКС призначив дату розгляду справи про привласнення "Межигірʼя" Януковичем і його сином

ВАКС призначив до розгляду справу щодо заволодіння резиденцією "Межигір'я"
"Межигір'я". УНІАН

У Вищому антикорупційному суді сьогодні, 25 липня, відбулося засідання у справі про привласнення резиденції "Межигір'я", де обвинуваченими є експрезидент-утікач Віктор Янукович та його син Олександр. Судді завершили підготовче провадження та призначили справу до розгляду по суті. Колишнього президента та його сина звинувачують у незаконному заволодінні резиденцією "Межигір'я".

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура у Facebook.

За клопотанням прокурора, колегія ВАКС дозволила спеціальний судовий розгляд, завдяки чому засідання будуть проводити за відсутності обвинувачених (in absentia), оскільки батько і син Януковичі 7 років переховуються на території держави-агресора Росії.

Засідання з розгляду по суті призначене на 2 серпня 2023 року. У разі доведення вини, екс-президентові і його сину Олександру загрожує до 15 років ув’язнення з конфіскацією.

Як нагадали у Центрі протидії корупції, справу "Межигір’я" передали до суду у грудні минулого року. Однак підготовче провадження не могли провести 7 місяців.

Як вважають у ЦПК, захист Януковича затягував розгляд і більшість засідань доводилося відкладати. "Адвокати постійно хворіли, не приходили на засідання, побоювалися обстрілів, ходили у відпустки і т.д", — зауважили у Центрі протидії корупції.

Захист Януковича був проти завершення підготовчого провадження у ВАКС. Адвокати просили дати додатковий час для консультації з клієнтом, який нібито наразі проживає у Санкт-Петербурзі.

Що відомо про справу Віктора Януковича та "Межигір'я"

"Межигір'я" — колишня приватна резиденція президента-втікача Віктора Януковича у селі Нові Петрівці, що неподалік від Києва. Об'єкт загальною площею 140 гектарів став відомим у часи Революції Гідності й став прикладом корупційного минулого режиму Януковича, який мешкав у резиденції з 2002 по 2014 роки. 23 лютого 2014 року Верховна рада ухвалила постанову про передачу резиденції у держвласність.

Слідство вважає, що у 2002 році третій президент Віктор Ющенко передав комплекс "Межигір’я" у відання Кабінету Міністрів України від Державного управління справами. Віктор Янукович, який у цей час був прем’єр-міністром, нібито, користуючись службовим становищем, вивів активи з-під обмежень закону "Про приватизацію державного майна", але у 2005 комплекс повернули ДУС.

У 2007 Янукович звернувся листом до президента Ющенка з проханням обміняти майно комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" вартістю 540 млн грн на приміщення приватної фірми.

Того ж року Ющенко нібито секретним розпорядженням надав Януковичу в користування дачний будинок на території комплексу "Пуща-Водиця".

25 серпня 2021 року за клопотанням детективів НАБУ слідчий суддя Вищого антикорупційного суду надав дозвіл на здійснення заочного розслідування (in absentia) щодо колишнього президента України та його сина, що врешті дозволило завершити слідство. Крім того, обом підозрюваним ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Дії колишнього президента кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 5 ст. 368 КК України, його сина — за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.

У випадку визнання вини, їм загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 15 років з конфіскацією майна. НАБУ розслідує справу з грудня 2019 року. З моменту втечі експрезидента і його сина до Російської Федерації у 2014 році й до грудня 2019-го справу розслідувала ГПУ.

"Межигір’я" огороджене п'ятиметровим парканом довжиною 54 км. На його території розташовано яхтовий причал, кінний клуб, тир, тенісний корт та інші розважально-туристичні комплекси, а також мисливські угіддя. Зараз управління об'єктом здійснює Національний парк України "Межигір’я".

На початок