У День кримськотатарського прапора, який відзначається сьогодні, 26 червня, перед будівлею Київської міської державної адміністрації, Міністерства закордонних справ України та низкою інших установ підняли стяг кримськотатарського народу. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Дар'я Григоренко.
"У мене є впевненість, що наступне свято кримськотатарського прапору ми будемо відзначати в Криму. У таких свят буває дві такі сторони: зовнішня — вона приємна, помітна, але є внутрішня — це завдання державного чи символу народу, як кримськотатарський прапор", — каже лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
За його словами, сьогодні такі акції також, зокрема, проводяться біля Офісу уповноваженого з прав людини та біля Таврійського національного університету. Це кримський університет, який евакуювався до Києва.
Також заходи до Дня кримськотатарського заходу відбуваються і за кордоном. В багатьох дипломатичних представництвах України збираються представники української і кримськотатарської громад і вони проводять такі церемонії. В деяких країнах вшанування відбувалося вчора.
"Для мене цей день дуже важливий, що в умовах російської окупації наш прапор сьогодні об’єднує всіх кримських татар по всьому світові. І тих, які є нащадками кримський татар, що мусили покинути Крим сотню років тому внаслідок імперської політики Росії, і тих, кого зараз розкидала війна",— каже Чубаров.
Мер Києва Віталій Кличко зауважив, що 26 червня — це День кримськотатарського прапору, який українці також святкують. Місцева влада робить все, щоб підтримати кримських татар, велика частина переселенців поселилися в столиці України.
"Наша мета, щоб ми в найближчі часи піднімали кримськотатарський прапор разом з українським прапором в українському Криму", — каже Кличко.
Кримськотатарський стяг підняли і перед будівлею Міністерства закордонних справ України.
"Сьогоднішня церемонія — сигнал тим, хто не припиняє боротьбу в Криму. Ми стоїмо поруч з кримськотатарським народом", — сказав аступник міністра закордонних справ Микола Точицький
У своїй промові лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв подякував МЗС за організацію церемонії та зазначив, що українській народ стоїть напередодні повернення окупованого півострова.
"Зараз ми напередодні остаточного повернення в Крим та ліквідації бандитського режиму Кремля. Ми хотіли дипломатичного шляху, про це ми говорили навіть після початку вторгнення, але дії росіян відрізали таку можливість. Ніяких переговорів бути не може. І звільнення територій відбуватиметься військовою силою", — сказав лідер кримськотатарського народу.
Під часу заходу жителька Рівного подарувала лідеру Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову картину з кримськотатарським прапором.
"Прапор України стверджений у всьому світі так, як і прапор кримських татар. Їх стверджують люди, які боронять свою землю", — наголосив голова Меджлісу.
День вшанування національного прапора кримських татар, корінного народу Криму відзначають з 2010 року. Вперше кримськотатарський прапор був прийнятий Курултаєм кримських татар у 1917 році, одразу після Лютневої революції. Поновлений 30 червня 1991 року. Кримськотатарський прапор — полотно блакитного кольору із жовтим гербом (тамгою) у верхнім лівім куті. Блакитний колір — традиційний колір тюркських народів і використовувався ще на стягах Кримського ханства. Зображений на прапорі герб – тарак-тамга (герб-гребінь) є родовим знаком Ґераїв, правлячої династії Кримського ханства.