У Святошинському районі замість старого приміщення ЖЕКу створять центр комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю. Про це повідомила заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда.
За її словами, мета проекту – зробити послуги реабілітації доступними, аби мешканці могли отримувати їх у районі за місцем свого проживання.
"Місто працює над тим, щоб створити реабілітаційні заклади в кожному районі", — зазначила Марина Хонда. Вона додала, що при коригуванні міського бюджету та "Програми економічного і соціального розвитку Києва на 2021-2023 роки" були закладені кошти на реконструкцію будівлі у Святошинському районі, де створять центр реабілітації.
Цього року на об’єкті демонтують непридатні конструкції і виконають підготовчі роботи. Центр матиме власне укриття у підвальному приміщенні. Загалом в установі діти і молоді люди з інвалідністю зможуть проходити психологічну, медичну і фізичну реабілітацію. Для них також працюватимуть трудові майстерні.
Що відомо про реабілітацію дорослих і дітей на Київщині
У Києві 38 комунальних медичних закладів цього року підписали договір із Нацслужбою здоров’я України щодо надання послуг реабілітації дорослим і дітям.
У столиці презентували модель відновлення психічного здоров’я для потерпілих під час війни.
У 2022 році, попри перерву в роботі через російське вторгнення, послугами Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю скористалися майже 1800 маленьких відвідувачів. Заклад приймає і переселенців.
Київ продовжує реалізовувати проєкти реабілітації та реінтеграції ветеранів. У цьому допомагає досвід ізраїльської організації Brothers for Life.
Київ запроваджує пілотний проєкт із соціальної реабілітації військових під час лікування в медзакладах.