Комісія Міністерства культури та інформаційної політики, що працювала на території Києво-Печерської Лаври, завершила перевірки будівель і споруд. Її представники підписали із заповідником Акт приймання-передачі держмайна. Документ підтверджує перехід у користування заповідника 79 об’єктів на території Лаври.
Про це інформує пресслужба МКІП.
Зазначається, що комісія у своєму звіті виявила порушення вимог законодавства з боку Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря) УПЦ (МП). Як нагадали в Мінкульті, УПЦ (МП) допустила самовільну перебудову, добудову, перепланування пам’яток культурної спадщини на території заповідника "Києво-Печерська лавра".
Тому заповідник надіслав УПЦ МП вимогу про невідкладне звільнення, припинення користування і повернення всіх культових споруд і майна державної власності, що було передане у користування церкві за договором від 2013 року. Мова про будівлі, розташовані за адресами: вул. Лаврська, 11 та вул. Лаврська, 15.
Крім того, від релігійної громади вимагають передати заповіднику ключі від дверей до всіх 79-ти об’єктів державного майна, вказаних у Акті приймання-передачі майна. На виконання вищезазначених вимог УПЦ МП має 3 робочі дні із дня отримання відповідних документів. У разі відмови — докази передадуть до суду для ухвалення рішення про усунення перешкод заповіднику у користуванні майном.
Голова комісії МКІП Мар’яна Томин повідомила Суспільному, що представники монастиря (УПЦ МП — ред.) відмовилися через канцелярію прийняти Акт прийому-передачі державного майна. Заповідник відправив усі документи поштою та в електронному форматі.
Що відомо про роботу Комісії Мінкульту у Лаврі
29 березня сплив договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою (МП). Представники церкви мали залишити територію Лаври.
21 березня в Києво-Печерській Лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.
Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ МП.
30-31 березня комісія Мінкульту не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів. Заповідник подав відповідну заяву до поліції та просить усунути перешкоди у користуванні майном. Проте згодом комісія почала діяти.
19 квітня Комісія оглянула три пам'ятки на території заповідника. Після опечатання одного із приміщень віряни зірвали захисні ролети.
Комісія зафіксувала у Києво-Печерській Лаврі аварійний стан корпусу 112. Це стосується "Книжкового складу" другої половини 19 століття.
У коментарі Суспільному експомісник Лаври митрополит Павло (Лебідь) відкинув звинувачення у нищенні майна Лаври. Він зазначив, що "це все зробив музей, він нам це передав".
На початку травня комісія МКІП передала 16 корпусів Лаври у користування заповідника. В УПЦ МП заявили, що її представники актів приймання-передачі майна не підписували.
Раніше представники УПЦ МП подали позов до суду щодо визнання недійсною односторонню відмову від продовження договору, і заявили, що не збираються виселятися з Лаври до закінчення судового процесу.