Уламки збитих російських ракет вилучаються як докази або для вивчення військовими Збройних сил України. Про це у телемарафоні "Єдині новини" поінформував начальник поліції Київщини Андрій Нєбитов, відповідаючи на запитання, як спеціалісти працюють на місці і куди вони везуть уламки.
За його словами, уламки знищених російських ракет за запитом можуть надавати для вивчення Збройним силам України. Це залежить від об'єкта, який був збитий.
"Але (зазвичай — ред.) на місце першою виїжджає група реагування патрульної поліції, які обмежують доступ до території сторонніх громадян. Далі вже прибуває слідчо-оперативна група, де слідчі разом із вибухотехніками проводять відповідний огляд, вилучення уламків. І вони (ці уламки — ред.) або передаються ЗСУ, або є речовими доказами у кримінальних провадженнях", — сказав керівник обласної поліції.
Нєбитов уточнив, що військові досліджують залишки повітряних об’єктів і роблять висновки про те, який тип зброї застосовували росіяни і як цьому протидіяти.
Начальник поліції Київщини наголосив, що уламки — потенційно вибухонебезпечні. У жодному разі їх не можна торкатися.
"Тому ми в поліції завжди закликаємо громадян: якщо ви виявили уламки, то обов'язково надайте інформацію (про це — ред.) до спеціальних служб або на лінію "102". За можливості необхідно обмежити доступ сторонніх людей до цього об'єкта і дочекатися поліцейських. "Далі вже фахівці зроблять свою справу, проведуть огляд місця події і вилучать ці залишки", — сказав Нєбитов.
Що відомо про нічну і денну атаку РФ на Київ і область 29 травня
У Києві вночі 29 травня повітряна тривога тривала понад 4 години. Росія атакувала столицю дронами та крилатими ракетами. Сили ППО збили понад 40 повітряних цілей.
Падіння уламків зафіксували у Святошинському, Подільському та Голосіївському районах столиці. Зокрема, уламки впали на приватний будинок у Подільському районі та пробили дах. Постраждалих немає.
За словами голови Київської ОВА, в громадах області після нічних обстрілів є незначні пошкодження. Зокрема, уламки пошкодили декілька приватних будинків і господарські споруди.
У поліції області уточнили, що унаслідок обстрілу 29 травня були пошкоджені 8 приватних будинків, стільки ж господарських приміщень і 6 установ, в тому числі державних. Ніхто з людей не постраждав.
У деяких районах через атаки сталося займання трав'яного настилу і частини лісових зон. У ДСНС Київщини повідомили про ліквідацію пожеж у трьох районах області.
Через 6 годин після нічного обстрілу, Росія знову атакувала Київ. Як повідомили у КМВА, попередньо сили та засоби протиповітряної оборони збили усі повітряні цілі, уламки збитих російських ракет впали у трьох районах столиці.
Сили протиповітряної оборони збили 11 ракет Іскандер-М" та "Іскандер-К", якими Росія атакувала Київську область 29 травня.