Уламки російської ракети впали у київський зоопарк: наслідки

Уламки російської ракети впали у київський зоопарк: наслідки

Ексклюзивно
Уламки російської ракети впали у київський зоопарк: наслідки
Каштан, на який впав уламок російської ракети в київському зоопарку 16 травня, 2023 р. Фото: Анна Сергієць \ Суспільне

У ніч проти 16 травня окупанти здійснили комплексну атаку на Київ із різних напрямків одночасно, повідомили у КМВА. Були застосовані БпЛА, крилаті ракети та ракети аеробалістичного типу. Один із уламків збитої ракети потрапив і на територію зоопарку.

"Один уламок, частина ракети, попав на територію зоопарку, але пощастило, тому що попало на великий старий каштан, який врятував наших тварин. Якщо він попав би у вольєр, то були б інші наслідки. У тварин є стрес. Десь добу, якщо не тиждень, будуть проводитися антистресові заходи, зокрема, буде підвищений раціон. Треба, щоб тварини були задіяні та шукали їжу, а також будемо гратися з ними. Зараз щодоби чергують 20-30 фахівців", — розповів Суспільному директор столичного зоопарку Кирило Трантін.

За його словами, уламки впали неподалік вольєрів з птахами та єнотами.

"Єноти у нас пережили все. Це 20 єнотів. Хтось з Ірпеня, хтось з Бучі та Херсону. Можна сказати, що єноти пережили війну", — розповів директор.

Серед відвідувачів зоопарку Олександра Янчук. Вона розповідає, що чула й бачила вибухи цієї ночі, а зараз прийшла навідатися до тварин.

"Коли були вибухи, то ховалися, вибігали в коридор було страшно. Похід до зоопарку був запланований, але це такий спосіб життя, вночі нас намагаються усіх вбити, а вранці ми усі оживаємо і живемо своє життя. Ми прийшли до зоопарку, щоб вони стали нашим антистресом", — розповіла Олександра.

Що відомо про атаку на Київ та область у ніч проти 16 травня

У ніч проти 16 травня окупанти здійснили комплексну атаку на Київ із різних напрямків одночасно, повідомили у КМВА. Були застосовані БпЛА, крилаті ракети та ракети аеробалістичного типу.

Попередньо, зафіксовано падіння уламків у Шевченківському, Святошинському, Оболонському, Дарницькому та найбільше у Соломʼянському районах столиці.

Під час нічної повітряної атаки на Київ в Шевченківському районі на територію зоопарку впали уламки ракети, повідомив мер столиці Віталій Кличко. Обійшлося без постраждалих.

Близько четвертої ранку він повідомив, що в Соломʼянському районі троє потерпілих. У Оболонському, де впали уламки, постраждалих немає.

На початок