У Києві висаджують декоративні рослини, які не потрібно буде косити

У Києві висаджують декоративні рослини, які не потрібно буде косити

У Києві висаджують декоративні рослини, які не потрібно буде косити
. Фото: Уніан (ілюстративне)

У кожному районі Києва були визначені експериментальні ділянки, на яких висаджуються декоративні луки. Потому на цих територіях не потрібно буде косити насадження. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на начальника Управління екології та природних ресурсів Олександра Возного.

"У кожному районі міста наші комунальники висаджують декоративні лукиДілянка ґрунту в умовах достатнього або надмірного зволоження, вкрита переважно багаторічними трав'янистими рослинами та застосовують підхід натурального росту трав. В обох випадках йдеться про мінімальне скошування, а отже не тільки економію ресурсів, але і створення ідеальних умов для розвитку і захисту біорізноманіття",— каже Возний.

У КМДА зауважили, що цього року у столиці з’явиться 25 декоративних лук, зокрема на транспортних розв’язках, розподільних смугах і ділянках уздовж автомобільних доріг. Приблизно така ж кількість ділянок, які розташовані не в зоні активної рекреації, буде виділена для проведення експерименту із відмовою від косіння. Киян інформуватимуть про нові підходи в озелененні столиці за допомогою спеціальних оголошень на місцях.

Декоративні луки та обмеження косіння на визначених ділянках є поширеною практикою в багатьох європейських столицях, зокрема Лондоні, Відні, Берліні тощо. Важливою перевагою цих підходів є забезпечення харчуванням (пилок та нектар) комах-запилювачів, що сприяє розвитку біорізноманіття,— підсумували у КМДА.

Що відомо про озеленення та створення скверів і заказників у Києві

У столиці поновили роботу з наповнення онлайн-мапи дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на 13 квітня у столиці "оцифровано" майже 23000 зелених насаджень.

Київська міська рада спільно із "Київзеленбудом" розробили концепцію нового скверу, який планують облаштувати поблизу станції метро "Героїв Дніпра". Жителям міста пропонували долучитися до обговорення. Наприкінці квітня цій земельній ділянці надали статус скверу.

Депутати міської ради планують надати Комунальному об'єднанню "Київзеленбуд" у постійне користування земельну ділянку біля Совських ставків для збереження, використання та відтворення зелених зон і зелених насаджень.

У Деснянському районі Києва природну територію лісових кварталів Броварського лісництва планують оголосити ландшафтним заказником місцевого значення "Броварський ліс". Орієнтовна площа складає 125 га. Там екологи виявили низку представників флори та фауни, які занесені до Червоної книги України та Бернської конвенції.

Минулого року у столичному парку "Відрадний" у Солом’янському районі висадили 2 великі клумби гортензій. Вподальшому планують розширити алею до 100 метрів. Цього року збираються створити різні моноклумби в більшості районів столиці.

У Києві висаджують квіти за популярним нині принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.

Інсталяцію з квітів "Привид Києва", яку створили у Подільському районі столиці на вулиці Олени Теліги, внесли до Національного реєстру рекордів України в номінації "Найбільша квітково-патріотична композиція. Площа цього квітника 150 квадратних метрів, розмір 10 на 15 метрів, висадили тут 23500 квітів.

Читайте також

Протягом двох років у Києві висадили понад 17 тисяч дерев

У Києві створять ландшафтний заказник. Де саме

У Києві розпочинається сезон фонтанів

На початок