Комісія МКІП передала Лаврі 16 корпусів після користування УПЦ МП

Комісія МКІП передала Лаврі 16 корпусів після користування УПЦ МП

Доповнено
Комісія МКІП передала Лаврі 16 корпусів після користування УПЦ МП
. Києво-Печерська лавра. Фото: УНІАН

Комісія Міністерства культури України передала 16 корпусів Києво-Печерської Лаври у користування національного заповідника. В УПЦ МП заявляють, що інформація не відповідає дійсності, бо її представники актів приймання-передачі майна не підписували.

Зокрема, як повідомляє пресслужба Міністерства культури, 1 та 2 травня 2023 року спеціальна комісія передала заповіднику "Києво-Печерська лавра" 16 корпусів, якими користувалися представники УПЦ МП. Це пам’ятки як Національного, так і місцевого значення. Йдеться про:

  • Келії Гостинного двору (корпус № 55), Будинок господарський (корпус № 60);
  • Лікарня гостинного двору з церквою Богородиці Всіх скорботних радість (корпус № 68);
  • Келії гостинного двору (корпус № 69);
  • Келії Гостинного двору (корпус № 58);
  • Келії Гостинного двору (корпус № 71);
  • Сторожка Гостинного двору (корпус № 71-а).

А також корпуси: №№ 72, 72-а, 74-а, 77, 77-а, 77-б, 111, 113, 251 (комплекс споруд Галереї від Ближніх до Дальніх печер, підпірна стіна Дебоскета, Ротонда підпірної стіни Дебоскета, лікарня з церквою, Водонапірна вежа).

Комісія МКІП передала Лаврі 16 копусів після користування УПЦ МП
Корпуси "Києво-Печерської лаври", які Мінкульт передав у користування національного заповідника. Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Як зазначили у МКІП, при огляді та прийманні в користування Заповідником приміщень корпусів проводилась фото та відео фіксація. Приміщення перебувають у задовільному стані.

Тим часом, в УПЦ МП спростовують повідомлення про передачу 16 корпусів Лаври у користування Національного заповідника. Як повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП, представники Монастиря забезпечили доступ комісії Мінкульту до приміщень, але у діяльності Комісії участі не брали, будь-які Акти прийому-передачі майна не підписували.

В УПЦ МП наголошують, що не визнають одностороннього розірвання Заповідником Договору від 2013 року про користування релігійною громадою культовими будівлями Києво-Печерської Лаври. "Поки не ухвалено жодного (судового — ред.) рішення по справі, Монастир продовжує користуватися приміщеннями та здійснювати богослужіння", — зазначили в Інформаційно-просвітницькому відділі УПЦ МП.

Що відомо про роботу Комісії Мінкульту у Лаврі

29 березня спливає договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври.

21 березня в Києво-Печерській Лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там працювала комісія, яка визначала, чи збережені музейні експонати.

Від 30 березня на території заповідника мала б працювати нова комісія, яка мала провести передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ МП.

30-31 березня комісія Мінкульту не змогла розпочати роботу через перешкоджання доступу до об'єктів. Заповідник подав відповідну заяву до поліції та просить усунути перешкоди у користуванні майном, яке є державною власністю. Проте згодом комісія почала діяти.

19 квітня Комісія оглянула три пам'ятки на території заповідника. Після опечатання одного із приміщень, віряни зірвали захисні ролети.

Комісія зафіксувала у Києво-Печерській Лаврі аварійний стан корпусу 112. Це стосується "Книжкового складу" другої половини 19 століття.

У коментарі Суспільному експомісник Лаври митрополит Павло (Лебідь) відкинув звинувачення у нищенні майна Лаври. Він зазначив, що "це все зробив музей, він нам це передав".

Читайте також

Мінкульт у Лаврі: комісія опублікувала нові кадри життя УПЦ МП в заповіднику

Комісія МКІП обстежила 11 з 79 корпусів Києво-Печерської Лаври

На початок