Щоб підвищити рівень вакцинації: у Києві запрацював мобільний пункт щеплення

Щоб підвищити рівень вакцинації: у Києві запрацював мобільний пункт щеплення

Щоб підвищити рівень вакцинації: у Києві запрацював мобільний пункт щеплення
. Фото: МОЗ / Facebook

У Маріїнському парку у Києві сьогодні, 27 квітня, з нагоди Всесвітнього тижня імунізації запрацював мобільний пункт, де можна отримати щеплення. Медики пропонують зробити його всім охочим, повідомляє кореспондентка Суспільного Дар'я Григоренко.

Вакцинуватися можна за національним календарем щеплень або надолужити пропущені, повідомляю у Міністерстві охорони здоров'я.

"Після початку війни ми спостерігали майже на 90-95 відсотків зниження темпів вакцинації. Такі ж темпи зберігаються і по сьогоднішній день", — зазначив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Мобільний пункт вакцинації у Києві.
Головний держаний санітарний лікар Ігор Кузін робить щеплення. Київ. 27 квітня 2023р. Фото: МОЗ / Facebook

За словами сімейного лікаря Володимира Якушевського, в умовах воєнного часу люди стали рідше звертатися до лікарів, натомість зростає ризик виникнення інфекційних захворювань.

"Чому саме зараз вакцинуватися, тому що у період війни знизився рівень вакцинації. Всі зараз по бомобсховищах, до лікарень рідше звертаються і підвищується ризик виникнення інфекцій, які можна вакцинаційно контролювати", — сказав лікар.

Мобільний пункт вакцинації у Києві
Лікарка у мобільному пункті вакцинації. Київ. 27 квітня 2023р. Фото: МОЗ / Facebook

Серед тих, хто прийшов вакцинуватися, киянка Яніна. За її словами, в умовах воєнного часу дбати про своє здоров'я особливо важливо.

"Вакцинуватися треба у будь-який час. В умовах воєнного часу це треба робити ще точніше і швидше. Тому що, ми розуміємо, що у будь-який момент ми можемо опинитися в умовах обмеженого доступу до медицини, до лікарів, тому що медична система у будь-який момент може бути перевантажена", — каже жінка.

Відвідати мобільний пункт вакцинації і зробити необхідне щеплення можна до 30 квітня.

Всесвітній тиждень імунізації проводять щороку в останній тиждень квітня. Цього року він стартував 24 квітня. Його мета — нагадати про важливість щеплень для захисту від хвороб людей різного віку.

Читайте також

Як війна впливає на поширення інфекційних хвороб — пояснює епідеміологиня

На початок