Київська прокуратура вимагає повернути 5 га землі на березі Дніпра вартістю понад 600 млн гривень

Київська прокуратура вимагає повернути 5 га землі на березі Дніпра вартістю понад 600 млн гривень

Київська прокуратура вимагає повернути 5 га землі на березі Дніпра вартістю понад 600 млн гривень
. Фото: Уніан (ілюстративне)

Господарський суд столиці відкрив провадження за позовом прокуратури щодо усунення перешкод у користуванні земельними ділянками, у тому числі землями водного фонду в Оболонському районі. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Прокуратура встановила, що товариство без правовстановлюючих документів використовує земельні ділянки загальною площею близько 5 га на вул. Прирічній, де знаходиться самочинно збудоване нерухоме майно. Вартість земельних ділянок складає понад 630 млн гривень.

Правоохоронці зауважують, що територія огороджена спільним парканом, внаслідок чого обмежено доступ містян до комунальних земельних ділянок, зокрема до прибережної захисної смуги річки Дніпро.

Київська прокуратура вимагає повернути 5 га землі на березі Дніпра вартістю понад 600 млн гривень
Набережна Оболонського району Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

"Крім того, вказане є перешкодою у функціонуванні парку відпочинку, який створений рішенням Київської міської ради від 3 вересня 2015 року, та частина якого потрапляє до земельної ділянки, що використовується товариством без правових підстав",— йдеться у повідомленні.

З огляду на зазначені обставини товариством порушено інтереси держави, які у даному випадку потребують захисту в судовому порядку,— підсумували у прокуратурі.

Що відомо про повернення земельних ділянок у власність громад у Києві

Територіальній громаді Києва повернули незаконно відчужену адміністративну будівлю вартістю понад 159 млн гривень. Приміщення знаходиться на проспекті Павла Тичини.

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов’язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара та вартістю 24 мільйони гривень.

Територіальній громаді столиці повернули земельну ділянку площею 1,13 га вартістю понад 110 млн грн, що розташована на проспекті Соборності у Дніпровському районі міста Києва.

Київській громаді повернули землі на "Жуковому острові" площею понад 3 гектари, які хотіли забудувати. Їхня загальна вартість — 45 мільйонів гривень.

У Києві хотіли незаконно приватизувати Оболонський острів розміром 147,7 тисяч м² поруч із парком "Наталка". Правоохоронці розслідували можливе незаконне привласнення причалів, дамб та острова разом із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.

Прокуратура Києва повернула громаді 4 земельні ділянки, які вибули з комунальної власності на підставі підроблених судових рішень.

Прокуратура у судовому порядку повернула столичній громаді земельну ділянку у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.

Читайте також

Два столичні адвокати привласнили майно на понад 400 млн гривень. Справа дійшла до суду

На початок