Мітинг в Києві: представники бізнесу відстоюють права МАФів

Мітинг в Києві: представники бізнесу відстоюють права МАФів

Ексклюзивно
Мітинг в Києві: представники бізнесу відстоюють права МАФів
Мітинг представників малого та середнього бізнесу в Києві 27 квітня, 2023 року. Фото: Людмила Тумачова \ Суспільне

Сьогодні, 27 квітня, на вул. Лютеранській в Києві відбувався мітинг. Як повідомляє кореспондентка Суспільного, люди відстоювали права малого та середнього бізнесу та вимагали припинити демонтаж МАФів.

Учасники мирної акції протесту склали звернення до Президент України Володимира Зеленського з проханням допомогти зупинити закриття МАФів в столиці. Вони стверджують, що саме малий та середній бізнес допомагає підтримувати економіку в Києві.

Мітинг в Києві: представники бізнесу відстоюють права МАФів
Мітинг представників малого та середнього бізнесу в Києві 27 квітня, 2023 року. Фото: Людмила Тумачова \ Суспільне

Координаторка малих підприємців Тетяна Петренко стверджує, що представники бізнесу зверталися у КМДА, КМВА та правоохоронців, проте реакції не було.

"І це така точка кипіння, коли звертаються всюди, але реакції немає, і люди вийшли сюди. Чекаємо, що все-таки, що в ситуацію втрутиться Президент і буде якась реакція. Бо чесно, не хочу навіть відповідати за те, що може бути наслідком такого ігнору", — розповіла координаторка.

За її словами, серед підприємців, в яких анулювали документи і демонтували кіоски, є дружина загиблого під Соледаром захисника.

"У нас є підприємці, які мають всього два кіоски. Чоловік з 24 лютого боронив Ірпінь, вижив, має купу загиблих товаришів. У нього два об’єкти переносять, знищують, лишають без бізнесу. Хіба може таке робити влада під час воєнного стану в умовах, коли люди виживають, як можуть", — розповіла Петренко.

"Ми всі є підприємцями, платимо абсолютно всі податки та даємо робочі місця. Але нас обдурює київська влада, яка хоче забрати у наш останній бізнес, наш останній заробіток", — обурюється одна із учасниць акції Алла.

Серед підприємців, які були на протесті — Інна — переселенка з Краматорська. Жінка розповідає, що переїхала в Київ із сім'єю та на останні гроші відкрила зоомагазин.

"На хліб та житло вистачає. Звичайний зоотовар і тут ось така новина, що нас можуть закрити, а от що робити далі ми просто не знаємо", — розповіла Інна.

Суспільне звернулося з запитом до КМДА щодо ситуації зі знесенням у столиці МАФів.

Що відомо про демонтаж МАФів у столиці

Рішення про демонтаж у столиці біля станцій метро МАФів, які перешкоджають доступу людей до укриттів, Рада оборони Києва ухвалила у червні 2022 року.

З літа 2022 року комунальне підприємство "Київблагоустрій" розчищає територію від тимчасових споруд, що перешкоджають шлях до укриттів. Нині частково або повністю демонтовано МАФи поряд зі станціями метро: "Політехнічний інститут", "Героїв Дніпра", "Берестейська", "Житомирська", "Кловська", "Дружби народів" та "Житомирська".

Перед проведенням робіт власники МАФів отримують відповідні протоколи та мають демонтувати споруди у триденний термін. В іншому разі, ці роботи проведуть працівники підприємства "Київблагоустрій", а саму споруду перевозять на штрафмайданчик.

Читайте також

Столичні комунальники почали "велике прибирання" міста від МАФів

На початок