На Київщині відкриють мурал "Ірпінь та Бахмут – міста відважних людей"

На Київщині відкриють мурал "Ірпінь та Бахмут – міста відважних людей"

На Київщині відкриють мурал "Ірпінь та Бахмут – міста відважних людей"
. Мурал в Ірпені Фото: Ірпінська міська рада/Telegram

У неділю, 30 квітня, о 13:00 на Київщині відбудеться відкриття муралу "Ірпінь та Бахмут — міста відважних людей". Про це повідомляє пресслужба Ірпінської міської ради.

Зазначається, що мурал створили за ініціативи української рок-музикантки та композиторки Даші Суворової, рідним містом якої є Бахмут. Роботу із зображенням солі виконує український художник Іван Шульгін.

"Мурал має стати відображенням загальної ідеї "Ірпінь та Бахмут — міста відважних людей" — стіною сили, де кожна людина зможе прийти та поділитися своїм болем, знайти втіху та віддати шану",— йдеться у повідомленні.

Відкриття муралу відбудеться за адресою: м. Ірпінь, вулиця Шевченка 4Г.

Що відомо про мурали на Київщині, створені після повномасштабного вторгнення росіян

У селі Мощун Київської області наприкінці серпня минулого року з'явився мурал-оберіг. На ньому зображені лелеки, які символізують продовження життя та відроджену Київщину

Французький художник Крістіан Гемі, який працює під псевдонімом “C215”, створив артоб'єкти біля будинків, пошкоджених внаслідок російської військової агресії. Мурали художника можна побачити у Києві, а також у Бучі і Гостомелі Київської області. Митець створив артоб'єкт у центрі Києва. Його презентація відбудеться найближчим часом, кажуть у МКІП. А також у Бородянці на розвалинах будинку з'явився портрет Лесі Українки.

Італійський художник TVboy підтримав жителів Бучі на Київщині і залишив на згадку бучанців своє графіті на стіні однієї з будівель біля міської ради. Своїм малюнком митець закликає зупинити війну. Під час створення стріт-арту художник використав техніку трафарету.

Британський вуличний художник Бенксі раніше підтвердив, що створив сім стінописів в Україні. На початку грудня минулого року кілька людей зрізали і намагалися викрасти картину Бенксі, яку він наніс на стіні розбитого військами РФ будинку в Гостомелі.

Одна з робіт Бенксі знаходиться у Бородянці. Місцева влада хоче зберегти мурал для громади, створивши музей. У Горенці на Київщині відновлять зруйнований війною житловий будинок, де залишив графіті Бенксі. Проєкт розроблятимуть студенти Київського національного університету будівництва та архітектури.

Читайте також

Малюнок Бенксі в Ірпені огороджують бетонними блоками

США оцінили перспективи контрнаступу України, Росія завдала ракетного удару по Миколаєву. 428 день війни. Онлайн

На початок