Протягом двох років у Києві висадили понад 17 тисяч дерев

Протягом двох років у Києві висадили понад 17 тисяч дерев

Протягом двох років у Києві висадили понад 17 тисяч дерев
. Фото: КО "Київзеленбуд"/Facebook

За останні два роки у столиці проведено роботи з капітального ремонту та реконструкції на 86 об’єктах благоустрою зеленого господарства. Також за цей час висадили понад 17 тисяч дерев та близько 145 тисяч кущів. Про це повідомили в Управлінні екології та природних ресурсів Київської міської державної адміністрації.

"За два минулі роки в Києві відкрили після капремонту Наводницький парк у Печерському районі, другу чергу Пейзажної алеї, сквер на Володимирському проїзді, 2, парк "Відрадний" у Солом’янському районі, парк "Троєщина", парк "Прибережний" у затоці Берковщина та багато інших",— каже начальник Управління Олександр Возний.

За його словами, після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, у 2022 році у столиці висадили майже 6000 дерев, понад 61 000 кущів та близько 7 мільйонів квітів. Частину зелених насаджень місту передали меценати, таким чином вдалося досягнути економії у понад 4,5 млн грн.

Що відомо про озеленення та створення скверів і заказників у Києві

У столиці поновили роботу з наповнення онлайн-мапи дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на 13 квітня у столиці "оцифровано" майже 23000 зелених насаджень.

Київська міська рада спільно із "Київзеленбудом" розробили концепцію нового скверу, який планують облаштувати поблизу станції метро "Героїв Дніпра". Жителям міста пропонують долучитися до обговорення. Наприкінці квітня цій земельній ділянці надали статус скверу.

Депутати міської ради планують надати Комунальному об'єднанню "Київзеленбуд" у постійне користування земельну ділянку біля Совських ставків для збереження, використання та відтворення зелених зон і зелених насаджень.

У Деснянському районі Києва природну територію лісових кварталів Броварського лісництва планують оголосити ландшафтним заказником місцевого значення "Броварський ліс". Орієнтовна площа складає 125 га. Там екологи виявили низку представників флори та фауни, які занесені до Червоної книги України та Бернської конвенції.

Два столичні об’єкти “Квіткова” та “Тис ягідний” оголосили ботанічними пам’ятками природи місцевого значення. Такі рішення в листопаді 2022 року ухвалили депутати Київради.

Минулого року у столичному парку "Відрадний" у Солом’янському районі висадили 2 великі клумби гортензій. Вподальшому планують розширити алею до 100 метрів. Цього року збираються створити різні моноклумби в більшості районів столиці.

У Києві висаджують квіти за популярним нині принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.

Інсталяцію з квітів "Привид Києва", яку створили у Подільському районі столиці на вулиці Олени Теліги, внесли до Національного реєстру рекордів України в номінації "Найбільша квітково-патріотична композиція. Площа цього квітника 150 квадратних метрів, розмір 10 на 15 метрів, висадили тут 23500 квітів.

Читайте також

У Києві створять ландшафтний заказник. Де саме

У київському зоопарку птахів переселяють на літні майданчики

На початок