Рівень води у Києві у річці Дніпро продовжує знижуватися

Рівень води у Києві у річці Дніпро продовжує знижуватися

Рівень води у Києві у річці Дніпро продовжує знижуватися
. Навчання ДСНС з подолання наслідків водопілля, 19 квітня 2023. Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

Станом на 10:00, сьогодні, 24 квітня рівень води в річці Дніпро у Києві біля моста "Метро" становить 9 283 см. Це на 20 см менше вчорашнього показника. Про це повідомив у Telegram начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.

За його словами, це найбільше падіння рівня води з початку водопілля. Аварійних підтоплень по місту Києву не зафіксовано. Але говорити, що цьогорічне водопілля для столиці вже минулося — зарано.

"Синоптики попереджають, що внаслідок ймовірних значних опадів, можлива друга хвилю паводку наприкінці квітня чи початку травня. Але передбачуваний максимальний рівень водопілля на Дніпрі в межах м. Києва не несе загрози промисловим об’єктам і житловим масивам міста",— каже Попко.

Що відомо про підтоплення Києва та області

У Києві та деяких районах Київщини можуть бути підтоплені дачні будинки та присадибні ділянки, які знаходяться поруч із берегом Дніпра.

Це пов'язано із весняним водопіллям через Київську ГЕС, пояснили в Укргідрометцентрі, а також оголосили ІІ рівень небезпеки – помаранчевий.

Цьогоріч водопілля буде більшим через значну кількість опадів. Проте очікуваний максимальний рівень не загрожує промисловим об’єктам і житловим масивам Києва, повідомили в КМДА. Також вони опублікували перелік районів, де є ризик підтоплень.

"Укргідроенерго" вживає усі можливі заходи для врегулювання рівню води та зменшення наслідків підтоплень. Гідроелектростанції на Дніпрі та Дністрі здійснюють контрольовані скиди води.

Протягом минулого тижня водопілля йшло на спад. Зокрема, 20 квітня, рівень води річці Дніпро у Києві біля моста "Метро" становив 9 337 сантиметрів. Це на 10 см менше, ніж 19 квітня. 22 квітня рівень води річці Дніпро біля мосту "Метро" був на 16 см менше, ніж було зафіксовано 21 квітня.

21 квітня, внаслідок пропуску весняного водопілля через Київську ГЕС, на річці Дніпро у Києві, Вишгородському, Броварському та Бориспільському районах області утримувалось затоплення заплавних територій.

Читайте також

Поминальні дні у Києві пройшли спокійно

Кияни просять перейменувати проспект Павла Тичини — петиція

Україна за тиждень отримає танки Leopard від Іспанії, Сили оборони просуваються на півдні. 425 день війни. Онлайн

На початок