Парк відпочинку біля Совських ставків перейде у користування Київзеленбуду

Парк відпочинку біля Совських ставків перейде у користування Київзеленбуду

Парк відпочинку біля Совських ставків перейде у користування Київзеленбуду
. Качки. Фото: УНІАН

Депутати міської ради планують надати Комунальному об'єднанню "Київзеленбуд" у постійне користування земельну ділянку біля Совських ставків для збереження, використання та відтворення зелених зон і зелених насаджень. Про це повідомляє преслужба Київської міської ради.

Зазначається, що ділянка знаходиться на проспекті Валерія Лобановського, 113 у Голосіївському районі Києва. Її площа — 19,1187 га. А самі ставки були створені Києво-Печерськими монахами тому, що там є річка Совка.

"Це природний каскад озер, але завдяки безглуздому господарюванню у 70-х роках минулого століття там був рибгосп, а потім — велика повінь. Ніхто за територією не доглядав, і ставки поступово стали замулюватись",— каже депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник.

За її словами, оскільки місто продовжує розростатися і забудовуватися, то потрібно захищати та зберігати унікальну природу, яка наразі є в Києві.

Що відомо про озеленення у Києві

У Деснянському районі Києва природну територію лісових кварталів Броварського лісництва планують оголосити ландшафтним заказником місцевого значення "Броварський ліс". Орієнтовна площа складає 125 га. Там екологи виявили низку представників флори та фауни, які занесені до Червоної книги України та Бернської конвенції.

Київська міська рада спільно із "Київзеленбудом" розробили концепцію нового скверу, який планують облаштувати поблизу станції метро "Героїв Дніпра". Жителям міста пропонують долучитися до обговорення.

З початку 2022 року у Києві висадили 4 750 дерев та 53 000 кущів. Озеленення міста проводять, незважаючи на складну економічну та безпекову ситуацію в Україні. Зокрема, наприкінці листопада у парку "Володимирська гірка" висадили 15 платанів.

Два столичні об’єкти “Квіткова” та “Тис ягідний” оголосили ботанічними пам’ятками природи місцевого значення. Такі рішення в листопаді 2022 року ухвалили депутати Київради.

Минулого року у столичному парку "Відрадний" у Солом’янському районі висадили 2 великі клумби гортензій. Вподальшому планують розширити алею до 100 метрів. Цього року збираються створити різні моноклумби в більшості районів столиці.

У Києві висаджують квіти за популярним нині принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.

Інсталяцію з квітів "Привид Києва", яку створили у Подільському районі столиці на вулиці Олени Теліги, внесли до Національного реєстру рекордів України в номінації "Найбільша квітково-патріотична композиція. Площа цього квітника 150 квадратних метрів, розмір 10 на 15 метрів, висадили тут 23500 квітів.

Читайте також

У Києві оцифрували майже 23 тисячі зелених насаджень

Починається сезон кліщів: як захистити від укусу себе та домашніх тварин

На початок