Щоб подолати наслідки водопілля: у Києві стартували навчання рятувальників та комунальників

Щоб подолати наслідки водопілля: у Києві стартували навчання рятувальників та комунальників

Щоб подолати наслідки водопілля: у Києві стартували навчання рятувальників та комунальників
. Навчання ДСНС з подолання наслідків водопілля, 19 квітня 2023. Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

У Києві розпочались навчання з протидії наслідкам повені. Учасниками стали понад 120 представників рятувальних та комунальних служб, повідомляє кореспондентка Суспільного Юлія Коршенко.

Навчання пов'язані з підвищеним масштабом весняного водопілля та збільшенням рівня води у річці Дніпро.

На семи навчальних локаціях відпрацьовують: рятувальні роботи щодо зняття з плавзасобу, що дрейфує, потерпілих від повені; надання екстреної медичної допомоги потерпілим у складних метеорологічних умовах; вилучення з дна водойми затонулого човна; відкачування води з підтопленого об’єкту; інженерний захист території від підтоплення.

Навчання рятувальників долати наслідки водопілля
Відкачування води з підтопленого об'єкта. Київ. 19.04.2023р. Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

"Під час цих навчань ми ще раз перевіряємо готовність до захисту міста в разі виникнення ситуацій, пов’язаних із наслідками повені, критичним збільшенням рівня води у Дніпрі, та демонструємо навички особового складу, на який покладено організацію роботи із запобігання та ліквідації наслідків гідрологічних надзвичайних ситуацій", — сказав заступник голови "КМДА" Петро Пантелеєв.

За його словами, зараз у Києві немає підтоплень критичного рівня, які б могли призвести до аварійних ситуацій, але всі сили повинні бути напоготові і мати чіткий алгоритм дій.

навчання ДСНС долати наслідки водопілля
Надання екстреної медичної допомоги людині, яка постраждала від підтоплення. Київ. 19 квітня 2023р. Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

Рятувальники готові до виконання будь-яких завдань, необхідних для ліквідації наслідків водопілля, зазначив начальник столичного ДСНС Сергій Кривошликов.

"Це і рятування людей на воді, і відкачка води, та інші моменти, які можуть бути під час надзвичайної ситуації. Сьогодні на навчанні брали участь більше 120 чоловік особового складу різних служб цивільного захисту міста Києва. Залучали плавзасоби, водолазів, відкачувальну техніку, цистерни, штабний автомобіль, який експлуатується і дає змогу регулювати, відстежувати ситуацію і приймати рішення по різних локаціях надзвичайної ситуації", — сказав Сергій Кривошликов.

Що відомо про підтоплення Києва та області

У Києві та деяких районах Київщини можуть бути підтоплені дачні будинки та присадибні ділянки, які знаходяться поруч із берегом Дніпра.

Це пов'язано із весняним водопіллям через Київську ГЕС, пояснили в Укргідрометцентрі, а також оголосили ІІ рівень небезпеки – помаранчевий.

Цьогоріч водопілля буде більшим через значну кількість опадів. Проте очікуваний максимальний рівень не загрожує промисловим об’єктам і житловим масивам Києва, повідомили в КМДА. Також вони опублікували перелік районів, де є ризик підтоплень.

"Укргідроенерго" вживає усі можливі заходи для врегулювання рівню води та зменшення наслідків підтоплень. Гідроелектростанції на Дніпрі та Дністрі здійснюють контрольовані скиди води.

Читайте також

Чорнобильський заповідник підтопило. Екологи пояснили, чому це добре

Столиця готується до піку паводку, який настане 22 квітня: проведуть спецнавчання

На початок