Чорнобильський заповідник підтопило. Екологи пояснили, чому це добре

Чорнобильський заповідник підтопило. Екологи пояснили, чому це добре

Чорнобильський заповідник підтопило. Екологи пояснили, чому це добре
Фото: Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник / Facebook

На Київщині підтопило Чорнобильський заповідник через весняне водопілля. Про це повідомили Facebook-сторінці пресслужби.

У заповіднику зазначили, що для природи рясні весняні води є "великим благом" на фоні останніх маловодних і сухих років.

"Для Полісся тала та дощова вода важлива ще й тому, що наповнює численні місцеві болота й болітця – джерело й основа існування багатьох біоценозівБІоценоз — сукупність рослин і тварин, що населяють територію з більш-менш однотипними умовами існування.", — йдеться в повідомленні.

Що відомо по підтоплення Київщини

У Києві та деяких районах Київщини можуть бути підтоплені дачні будинки та присадибні ділянки, які знаходяться поруч із берегом Дніпра.

Це пов'язано із весняним водопіллям через Київську ГЕС, пояснили в Укргідрометцентрі, а також оголосили ІІ рівень небезпеки – помаранчевий.

Цьогоріч водопілля буде більшим через значну кількість опадів. Проте очікуваний максимальний рівень не загрожує промисловим об’єктам і житловим масивам Києва, повідомили в КМДА. Також вони опублікували перелік районів, де є ризик підтоплень.

"Укргідроенерго" вживає усі можливі заходи для врегулювання рівню води та зменшення наслідків підтоплень. Гідроелектростанції на Дніпрі та Дністрі здійснюють контрольовані скиди води.

Читайте також

У Києві вода в кранах може змінити колір через паводок

У трьох районах Київщини фіксують підтоплення, закрито переправу на дорозі Київ-Овруч

Вибір редакції

На початок