У Києві оцифрували майже 23 тисячі зелених насаджень

У Києві оцифрували майже 23 тисячі зелених насаджень

У Києві оцифрували майже 23 тисячі зелених насаджень
. Фото: Уніан (ілюстративне)

У столиці поновили роботу з наповнення онлайн-мапи дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на 13 квітня у столиці "оцифровано" майже 23000 зелених насаджень. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на начальника Управління екології та природних ресурсів Олександра Возного.

Зазначається, що створювали онлайн-мапу не тільки, щоб інвентаризувати і зафіксувати кількість та стан дерев, які перебувають на балансі міста, але і надати громаді інструменти контролю.

У КМДА поінформували, що минулого року було призупинено наповнення мапи з безпекових міркувань, адже йдеться про високоточні карти.

"Однак нещодавно було знайдене рішення, і робота поновилася. На сьогодні нашими комунальниками "оцифровано" майже 23000 дерев. Мапа буде викладена у відкритий доступ після завершення дії воєнного стану",— каже Возний.

За його словами, онлайн-ресурс міститиме фотографію кожного "оцифрованого" дерева, інформацію про його місцезнаходження (з прив’язкою до точних координат), вид, діаметр стовбуру, висоту та стан.

Возний зауважив, що ідея "оцифровувати" міські дерева не нова, адже подібні карти створюються у багатьох мегаполісах світу, зокрема у Нью-Йорку, де міська онлайн-мапа дерев містить інформацію про понад 850 000 зелених насаджень.

Що відомо про озеленення у Києві

Київська міська рада спільно із "Київзеленбудом" розробили концепцію нового скверу, який планують облаштувати поблизу станції метро "Героїв Дніпра". Жителям міста пропонують долучитися до обговорення.

З початку 2022 року у Києві висадили 4 750 дерев та 53 000 кущів. Озеленення міста проводять, незважаючи на складну економічну та безпекову ситуацію в Україні. Зокрема, наприкінці листопада у парку "Володимирська гірка" висадили 15 платанів.

Два столичні об’єкти “Квіткова” та “Тис ягідний” оголосили ботанічними пам’ятками природи місцевого значення. Такі рішення в листопаді 2022 року ухвалили депутати Київради.

Минулого року у столичному парку "Відрадний" у Солом’янському районі висадили 2 великі клумби гортензій. Вподальшому планують розширити алею до 100 метрів. Цього року збираються створити різні моноклумби в більшості районів столиці.

У Києві висаджують квіти за популярним нині принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.

Інсталяцію з квітів "Привид Києва", яку створили у Подільському районі столиці на вулиці Олени Теліги, внесли до Національного реєстру рекордів України в номінації "Найбільша квітково-патріотична композиція. Площа цього квітника 150 квадратних метрів, розмір 10 на 15 метрів, висадили тут 23500 квітів.

Читайте також

Починається сезон кліщів: як захистити від укусу себе та домашніх тварин

У Києві створять ландшафтний заказник. Де саме

На початок