Архідиякона Києво-Печерської лаври судитимуть за перешкоджання роботі журналістів

Архідиякона Києво-Печерської лаври судитимуть за перешкоджання роботі журналістів

Архідиякона Києво-Печерської лаври судитимуть за перешкоджання роботі журналістів
Священнослужитель Лаври під час перешкоджання роботі журналістів. Скіршот з відео / Суспільне

Столична прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо служителя Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. Його обвинувачують в умисному перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів. Про це у Telegram повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

За матеріалами кримінального провадження, 30 березня журналісти Суспільного знімали репортаж на території Києво-Печерської лаври. У цей час до оператора підійшов архідиякон Свято-Успенської лаври. Він схопив мікрофон, зламав кріплення до відеокамери та кинув його на землю. Після цього оператор не міг продовжувати свою професійну діяльність.

Учора, 11 квітня, обвинувальний акт відносно підозрюваного скеровано до суду для розгляду по суті.

За перешкоджання журналістській діяльності ч. 1 ст. 171 КК України архідиякону загрожує до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 67100 грн), або арешт до шести місяців, або обмеження волі до 3 років, повідомили у прокуратурі.

Що відомо про перешкоджання діяльності журналістам на території Лаври

30 березня після ранкової служби на території Києво-Печерської лаври один зі священників заважав працювати знімальній групі Суспільного, штовхнув кореспондентку Дар'ю Нематіан Золбін та зірвав кріплення на камері оператора Віктора Мозгового.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом перешкоджання журналістській діяльності в Києво-Печерській Лаврі. До Печерського управління поліції звернулись представники ЗМІ із заявою щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

На думку речника УПЦ МП Климента, це саме журналісти напали на священнослужителя. До того ж ніхто не показав посвідчення журналіста, офіційно оформленого редакційного завдання чи запиту на інтерв'ю.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко зазначив, що через фізичні перешкоди з боку УПЦ МП Комісія з приймання-передачі державного майна не змогла розпочати роботу 30 березня.

1 квітня дізнавачі поліції повідомили про підозру священнослужителю Києво-Печерської лаври за перешкоджання журналістській діяльності.

Читайте також

У ПЦУ розповіли про богослужіння на Великдень у Києво-Печерській лаврі та Михайлівському соборі

На початок