У Києві створять ландшафтний заказник. Де саме

У Києві створять ландшафтний заказник. Де саме

У Києві створять ландшафтний заказник. Де саме
. Фото: Уніан (ілюстративне)

У Деснянському районі природну територію лісових кварталів № 70, 71, 77, 78 Броварського лісництва КП "Дарницьке лісопаркове господарство" планують оголосити ландшафтним заказником місцевого значення "Броварський ліс". Орієнтовна площа заказника складає 125 га. Про це повідомляє пресслужба Київської міської ради.

Зазначається, що екологи під час дослідження цих лісових кварталів виявили низку представників флори та фауни, які занесені до Червоної книги України та Резолюції 6 Бернської конвенціїБернська Конвенція про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі набула чинності першого червня 1982-го..

"Під час досліджень у межах проєктованого заказника виявлено такі рідкісні та червонокнижні види флори, як лілія лісова, підсніжник білосніжний, сон розкритий, багатоніжка звичайна, листочня кучерява, спарасис кучерявий",— каже депутатка Київської міської ради Юлія Лимар.

За її словами, також тут мешкають різні види тварин, зокрема чапля велика біла, болотна черепаха європейська, кумка червоночерева, жовна сива, жук плоскотілка червона, які також занесені до Червоної книги України.

У Київраді зауважили, що створення заказника забезпечить належні умови для збереження ландшафтного і ботанічного різноманіття цінного природного комплексу.

Адже наразі приналежність території до категорії рекреаційно-оздоровчих лісів дає можливість проводити вибіркові та прохідні рубки дерев без огляду на природоохоронну цінність,— підсумувала Лимар .

Що відомо про створення заказників та екопарків у Києві

У Деснянському районі Києва Озеро Алмазне оголошено ландшафтним заказником місцевого значення. Територія заказника включає озеро та прибережно-захисну смугу біля нього площею 185,3 га.

Екологічна комісія підтримала ініціативу щодо створення екопарку "Совські ставки". Екопарк хочуть облаштувати на площі 19 гектарів на проспекті Валерія Лобановського, 113, і 3,5 гектара уздовж вулиці Володимира Брожка і проспекту Лобановського.

У Києві створюють два ландшафтних заказники місцевого значення. У Деснянському районі — озеро Лосине, а у Солом’янському районі — природну територію "Совська Пронька". Проєкт рішення розроблено з метою збереження ландшафтного різноманіття та цінного природного комплексу на територіх районів

Київська міська рада підтримала рішення створити у Шевченківському районі Києва ландшафтний заказник "Гора Щекавиця". Охоронна зона створеного заказника простягатиметься між вулицями Олегівською, Лук’янівською, Нижньоюрківською, Кирилівською та Нижнім Валом та включатиме історичну місцевість — гору Щекавицю.

Читайте також

"Київзеленбуд" не підтверджує інформацію про квітневу вирубку дерев у парку на Оболоні

Екологія Київщини постраждала на понад 47 млрд грн через вторгнення РФ

На початок