"Київзеленбуд" не підтверджує інформацію про квітневу вирубку дерев у парку на Оболоні

"Київзеленбуд" не підтверджує інформацію про квітневу вирубку дерев у парку на Оболоні

"Київзеленбуд" не підтверджує інформацію про квітневу вирубку дерев у парку на Оболоні
Активісти опублікували фото спиляних дерев в Оболонському районі. Фото: Парк Прирічна/Facebook

Інформація про вирубку дерев, що нібито сталася у ніч проти 10 квітня на вулиці Прирічній в Оболонському районі Києва, не відповідає дійсності. Видалення аварійних і сухостійних дерев провели у парку ще в січні.

Про це повідомляє комунальне об’єднання "Київзеленбуд".

У компанії зазначили, що для перевірки інформації, поширеної низкою медіа, та з’ясування всіх обставин було проведено обстеження території за участі представників комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Оболонського району, фахівців Державної екологічної інспекції Столичного округу та місцевих активістів. Під час перевірки порушень не виявлено.

Водночас у "Київзеленбуді" зазначають, що роботи з санітарної очистки території та видалення аварійних і сухостійних дерев були проведені у парку відпочинку на вул. Прирічній у січні 2023 року. Є відповідний акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню на цій території.

За даними зеленбудівців, основну частину спиляних дерев становила перестійна верба ламка. Стовбури мали трухляву серцевину та становили небезпеку для відвідувачів. У КП УЗН Оболонського району інформують, що висадження нових зелених насаджень на місці старих спиляних заплановано на квітень-травень цього року.

Що відомо про зелену зону на вулиці Прирічній на Оболоні

На початку квітня у КМДА повідомили, що на вулиці Прирічній, у рамках облаштування великої рекреаційної зони на Оболоні, збудують трирівневий паркінг на 720 автівок, який також слугуватиме як укриття.

Активісти спільноти "Парк Прирічна" опублікували допис у Facebook, в якому повідомили про вирубку 60 дерев у парку на Оболоні. Дерева, за їхніми даними, начебто спиляли невідомі в нічний час. Активісти пов'язали знищення дерев із ймовірною підготовкою до будівництва паркінгу чи якоїсь іншої споруди. Цю заяву поширили деякі засоби масової інформації.

Після перевірки парку екологами і комунальниками у спільноті "Парк Прирічна" подякували за оперативне реагування на їхню публікацію. Активісти також схвалюють наміри поновлення зелених насаджень на території, де раніше відбувся спил дерев.

Читайте також

Вивезли сміття та посадили дерева: у Києві провели толоку

Вибір редакції

На початок