У Загальцях на Київщині відкрили модульний дитячий садочок

У Загальцях на Київщині відкрили модульний дитячий садочок

У Загальцях на Київщині відкрили модульний дитячий садочок
. Модульний дитсадок у Загальцях на Київщині Фото: КОВА

У селі Загальці Бородянського району Київщини відкрили модульний дитячий садочок за сприяння благодійного фонду "Угорська екуменічна служба допомоги-Україна". Новий освітній заклад розрахований на одночасне навчання 55 дітей. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що заклад повністю забезпечений необхідними меблями, кухнею та генератором. Також там створені безпечні умови перебування, сучасний освітній простір та архітектурний дизайн. Його відвідують близько 30 дітей дошкільного віку та навчаються учні 1 і 2 класу.

У Загальцях на Київщині відкрили модульний дитячий садочок
Учні модульного дитячого садочоку у Загальцях на Київщині Фото: КОВА

"Модульний садочок — це лише перший, тимчасовий етап. Наступним буде повна і комплексна відбудова всіх соціальних закладів. Зокрема, і закладу освіти в Загальцях",— каже т.в.о. голови КОДА Дмитро Назаренко.

У Загальцях на Київщині відкрили модульний дитячий садочок
Модульний дитячий садочок у Загальцях Фото: КОВА

Наразі іноземна делегація, у складі якої, зокрема, заступник міністра закордонних справ і торгівлі Угорщини Левенте Мадяр та генеральний директор Екуменічної Служби допомоги Ласло Легел, відвідали цей навчальний заклад.

У Загальцях на Київщині відкрили модульний дитячий садочок
Будівництво офісного приміщення у селі Синяк Фото: КОВА

Також закордонні гості побували в селі Синяк, де зараз тривають будівельні роботи адміністративної будівлі. Це буде офісне приміщення, що поєднає в собі ЦНАП, амбулаторію та поштове відділення. Воно розраховане на надання базових послуг для майже 1700 мешканців Синяківського старостату,— поінформували в КОВА.

Що відомо про руйнування і відновлення закладів освіти на Київщини від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну

На Київщині внаслідок бойових дій у лютому-березні 2022 року були пошкоджені понад 200 закладів освіти та 112 культурних установ. 11 шкіл – повністю зруйновані, 52 – потребують капітального ремонту, 146 – підлягають поточному ремонту. На відновлення понівеченої інфраструктури в Київській області у квітні цього року з резервного фонду держбюджету виділили 400 мільйонів гривень.

Станом на початок вересня у Київській області відновили роботу 675 закладів дошкільної освіти. Із них 602 заклади комунальної та 73 – приватної форм власності. Працюють в очному, змішаному форматах та дистанційно.

Станом на початок грудня на Київщині відновлено 89 закладів загальної середньої освіти та 45 закладів дошкільної освіти. Ще у 33-ох освітніх установах роботи тривають. Ремонти почалися до початку навчального року, щоб якомога більше шкіл і садочків мали змогу проводити заняття офлайн та в змішаному форматі.

Станом на кінець січня 2023 року 90% шкіл Київщини відновили навчання в очному та змішаному форматах, 10% – працює дистанційно. Раніше ж офлайн навчалися 86% шкіл. Оскільки у школах облаштовують дедалі більше укриттів, це допомогло перевести більшість школярів на очну форму навчання.

У селі Луб'янка Бучанського району Київщини одночасно оновлюється п'ять об'єктів соціальної інфраструктури, які були пошкоджені під час повномасштабного вторгнення російських військ в регіон. Це заклади освіти, культури, а також православний храм.

Читайте також

На Київщині відкрили перший в Україні модульний освітній простір. Де саме

На Київщині до кінця року енергомодернізують 150 багатоквартирних будинків

Робота для переселенців на Київщині: скільки ВПО працевлаштувались у 2023 році

На початок