Київська міська прокуратура звинувачує двох киян — брата і сестру, у незаконному переправленні чоловіків призовного віку через державний кордон України. Про це повідомляє пресслужба відомства.
Зазначається, що 27-річний чоловік та 41-річної жінка за грошову винагороду розробили схему переправлення за кордон чоловіків призовного віку за так званими "білими" квитками.
Слідство встановило, що підозрювані обіцяли чоловікам, які підлягають мобілізації, допомогу у виготовленні підроблених документів. А саме — тимчасового військового посвідчення та довідок військово-лікарських комісій із відомостями про непридатність до несення військової служби за станом здоров’я та виключенням із запасу.
"Вартість такої "послуги" зловмисники оцінювали від 5 000 доларів США з людини",— йдеться у повідомленні.
За ч. 3 ст. 332Незаконне переправлення осіб через державний кордон України Кримінального кодексу України підозрюваним загрожує позбавлення волі до 9 років з конфіскацією майна.
Що відомо про розслідування випадків незаконного виїзду закордон військовозобов'язаних
На Київщині викрили членів Київського обласного бюро медико-соціальної експертизи, які за грошову винагороду оформляли групи інвалідності для чоловіків призовного віку. За понад 80 тис. грн оформлювалася необхідна медична документація про проходження лікування та присвоєння вказаної групи.
У Броварському районі правоохоронці викрили керівника благодійного фонду, якого підозрюють у переправлянні за кордон чоловіків призовного віку. За свої послуги він просив 7,5 тисяч доларів США.
СБУ викрила киянина, який незаконно переправляв чоловіків призовного віку через державний кордон. Ухилянти виїжджали з України під виглядом волонтерів. "Послуга" коштувала від однієї до двох тисяч євро з людини.
У Києві затримали 44-річну жінку, яка допомагала військовозобов'язаним перетинати кордон. Правоохоронці встановили, що жінка оформлювала документи ухилянтам за 5 тисяч доларів. Згідно з ними, чоловіки виїжджали закордон як водії за волонтерською допомогою через благодійний фонд.
На Київщині викрили групу осіб, які допомагали військовозобов'язаним виїхати закордон під виглядом студента чи волонтера.
Київська адвокатка разом зі своїм чоловіком, лікарем та знайомою організували схему виїзду військовозобов'язаних закордон за 12 тисяч доларів.
У Києві троє чоловіків організували схему виїзду закордон військовозобов'язаних під приводом купівлі транспорту для ЗСУ.
СБУ ліквідувала канали втечі "ухилянтів" за кордон на Київщині та в Одеській області.
Читайте також
Примусова депортація населення з окупованого Криму: вперше засуджено суддю, що працює на РФ
На представників УПЦ МП подали заяву до поліції через недопуск комісії Мінкульту в Лавру