У Лаврі працюватиме нова комісія щодо передачі майна державі

У Лаврі працюватиме нова комісія щодо передачі майна державі

У Лаврі працюватиме нова комісія щодо передачі майна державі
. Києво-Печерська Лавра. Фото: УНІАН

Від завтра, 30 березня, на території заповідника "Києво-Печерська лавра" працюватиме комісія. Вона буде проводити передачу державі 79 корпусів, які були у користуванні УПЦ МП. Про це журналістам повідомив заступник гендиректора з наукової роботи Лаври Костянтин Крайній.

Він нагадав, сьогодні, 29 березня, закінчується термін безоплатного користування Лаврою представниками УПЦ МП.

"Це не означає, що вони одразу її залишають. Бо треба ще, щоб була комісія, яка буде проводити передачу корпусів. Наказом міністерства, така комісія сформована. І з завтрашнього дня вона повинна функціонувати", — сказав Крайній.

Йдеться про 79 об’єктів, які були передані монастирю в безоплатне користування у 2013 році. Їх мають перевірити і скласти акти прийому-передачі.

"Це означає, що комісія приходить і кожен корпус буде переданий саме комісією з власності монастиря до держави. 79 об'єктів були передані у користування, а зараз вони повертаються. Все", — сказав заступник гендиректора з наукової роботи Лаври.

Він додав, що у користуванні було й церковне начиння. Зараз окрема спеціальна комісія проводить його інвентаризацію.

Інформацію про роботу нової комісії на території заповідника підтвердив й міністр культури Олександр Ткаченко Суспільному.

"Від завтра (30 березня — ред.) починає спільну роботу комісія, яка буде займатися прийманням тих будівель, які мають перейти від користування митрополії до користування державою. Цей процес буде поступовим, я сподіваюся, що все буде в нормі", — сказав міністр.

Що відомо про події, пов'язані з храмами Києво-Печерської Лаври

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.

З 29 березня з УПЦ МП розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.

Народні депутати звернулися до СБУ з проханням прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони.

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати.

29 березня спливає договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври. У цей день на її території представники УПЦ МП провели молебень.

Читайте також

Останній молебень: у Лаврі на богослужіння зібралися прихильники УПЦ МП

УПЦ МП вважає це власністю: у Лаврі мають перевірити понад 700 музейних об'єктів — Ткаченко

На початок