УПЦ МП вважає це власністю: у Лаврі мають перевірити понад 700 музейних об'єктів — Ткаченко

УПЦ МП вважає це власністю: у Лаврі мають перевірити понад 700 музейних об'єктів — Ткаченко

УПЦ МП вважає це власністю: у Лаврі мають перевірити понад 700 музейних об'єктів — Ткаченко
. Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Фото: Facebook/Олександр Ткаченко

Зараз на території заповідника "Києво-Печерська лавра" працює міжвідомча комісія, яка визначає, чи збережені музейні експонати, які знаходилися в користуванні УПЦ МП. Вона має перевірити стан понад 700 музейних об'єктів.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

За словами міністра, комісії треба перевірити понад 700 музейних об’єктів. Він вважає, що найближчим часом результати будуть оприлюднені.

"З Лаври вивозяться побутові речі, але це не може бути особистими речами, оскільки багато чого було пожертвами і куплено за пожертви прихожан Лаври", — сказав Ткаченко.

Він зазначив, що представники УПЦ МП сприймають це майно як власність і, що це "теж говорить про те, яке власне у них ставлення до своєї професії, свого покликання", сказав міністр.

Що відомо про події, пов'язані з храмами Києво-Печерської Лаври

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.

З 29 березня з УПЦ МП розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.

Народні депутати звернулися до СБУ з проханням прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони.

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати.

На початок