Після деокупації Київщини досі залишаються зниклими безвісти 283 жителя. Про це розповів очільник поліції області Андрій Нєбитов в ефірі телемарафону.
З 24 лютого 2022 року правоохоронці отримали 767 повідомлень про зниклих громадян у Київській області. Нині вдалося відшукати 484 людини, з яких 143 серед тіл загиблих українців. Доля ще 283 поки залишається невідомою.
За його словами, РФ часто використовувала примусову депортацію мешканців Ірпеня, Гостомеля, Бучі. Мовляв, тільки у Росії вони можуть бути у безпеці.
"Частина людей, яку нам вдалося звідти повернути, кажуть, що там ще залишаються українці. Але ми розуміємо, можливо, є люди, які загинули. Ми ще продовжуємо ексгумувати тіла на Київщині", — зазначив Нєбитов.
Він додав, що вже знайшли 1 374 тіл цивільних, більшість з яких російські військові вбили зі стрілецької зброї. Неідентифікованими лишаються 200 тіл. По ним провели відповідні генетично-молекулярні експертизи, їхні ДНК внесли у базу даних.
Нєбитов закликав громадян обов'язково повідомити про поодиноких людей, якщо з ними зник зв'язок.
Що відомо про ексгумацію на Київщині
2 квітня 2022 року у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.
8 квітня у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.
9 серпня у Бучі поховали 15 цивільних, тіла яких не вдалося опізнати. З них — 14 чоловіків та 1 жінка. 8 чоловіків знайшли в Мироцькому, вони були закатовані і розстріляні. На всіх тілах є сліди тортур, поранення в голову і грудну клітину. 11 серпня поховали ще 12 тіл. Із них — двоє жінок, решта — чоловіків. 2 вересня у Бучі поховали ще 15 невпізнаних загиблих внаслідок російської військової агресії. На хрести встановили номерні таблички.
Читайте також
Росія називає її смерть фейком: історія загиблої в Ірпені
"Я встиг озирнутись, діти лежали вбитими" — історія чоловіка, чию сім'ю розстріляли в Бучі
"Просто ходили по дворах і вбивали". Історії тих, хто вижив у Бучі