Київрада затвердила програму "Підтримка киян–захисників та захисниць України"

Київрада затвердила програму "Підтримка киян–захисників та захисниць України"

Київрада затвердила програму "Підтримка киян–захисників та захисниць України"
. Українські солдати. Фото: Facebook Генштаб ЗСУ

Київрада на засіданні у четвер, 23 березня, затвердила міську цільову програму "Підтримка киян–захисників та захисниць України" на 2023-2025 роки. Нею передбачено надання комплексної допомоги містянам, які боронять Україну, їхнім сім'ям та родинам загиблих воїнів.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко після засідання.

За його словами, програма надаватиме всебічну допомогу захисникам у реабілітації та поверненні до цивільного життя. Йдеться про різні види матеріальної допомоги, соціальні пільги, медичні послуги (зокрема, психологічну допомогу), можливості підвищення кваліфікації чи здобуття нової професійно-технічної чи вищої освіти, надання допомоги у відкритті власного бізнесу. "Передбачені навіть спортивні тренування з шести адаптивних видів спорту, залучення до культурного життя і просвітницьких заходів", – зазначив Віталій Кличко.

Щоб забезпечити всебічну допомогу захисникам та захисницям, столиця переоснастить Київський міський центр комплексної підтримки учасників бойових дій "Київ мілітарі хаб". Планують закупити обладнання для спортивної, трудової, психологічної, соціальної реабілітації.

Бюджет програми "Підтримка киян–захисників та захисниць України" на 2023-2025 роки становить 2 млрд 329 млн грн. У 2023 році на заходи підтримки передбачено 123 млн 704 тис. грн.

Що відомо про підтримку захисників у Києві

У листопаді минулого року Київська міська рада виділила 100 млн гривень на одноразову допомогу добровольцям, що обороняли Київ під час наступу російських військ.

У грудні 2022 року Київрада ухвалила рішення про надання додаткових пільг та соціальних гарантій киянам, які боронять Україну, та членам їхніх сімей.

У столиці виплатили одноразову матеріальну допомогу до 1500 гривень учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, учасникам Революції Гідності, бійцям-добровольцям, переселенцям, які зареєстровані у столиці. Виплати були присвячені до Дня захисників і захисниць 14 жовтня.

У Києві створили міську координаційну раду з питань реінтеграції та підтримки захисників та членів їх сімей. Вона об'єднає зусилля депутатів Київради, підприємців і організацій у питанні соціальної захисту військових.

Київ продовжує реалізовувати проєкти реабілітації та реінтеграції ветеранів, аби якнайшвидше повернути їх до мирного життя. У цьому допомагає досвід ізраїльської організації Brothers for Life. З реабілітацією ветеранів Києву також допомагає Польща.

Читайте також

Замість Лисої гори Биківнянський ліс – у Києві представили проєкт створення Національного меморіального кладовища

На початок