Київські митники вилучили Біблію, надруковану у 1819 році

Київські митники вилучили Біблію, надруковану у 1819 році

Київські митники вилучили Біблію, надруковану у 1819 році
. Біблія ХІХ століття Фото: Київська митниця/Facebook

З України до Канади хотіли переслати Біблію, датовану ХІХ століттям. Відправник з Одеси задекларував її як звичайну книгу. Київські митники завадили незаконному пересиланню.

Про це повідомляє пресслужба Київської митниці у Facebook.

Київські митники вилучили Біблію, надруковану 1819 року
Біблія ХІХ століття Фото: Київська митниця/Facebook

Правоохоронці встановили, що, виявлена під час митного контролю великого формату Біблія, надрукована старослов'янською мовою в Санкт-Петербурзі у 1819 році і містить 1204 сторінки тексту. Книга є російським стереотипним масовим виданням ХІХ століття і це не стародрук.

Київські митники вилучили Біблію, надруковану 1819 року
Біблія ХІХ століття Фото: Київська митниця/Facebook

"На першій сторінці книги зазначено, що вона надрукована за повелінням імператора Олександра І з благословення синоду. Основним джерелом її стала Острозька Біблія",— йдеться у повідомленні.

Київські митники вилучили Біблію, надруковану 1819 року
Біблія ХІХ століття Фото: Київська митниця/Facebook

Зазначається, що за висновками експертів Національної бібліотеки України імені І.І.Вернадського, це видання, як і будь-яка Біблія, становить історико-культурну цінність і для його вивезення за кордон потрібен дозвіл від Міністерства культури України.

Оскільки відповідних документів при митному оформленні не було надано, Біблію вилучили,— підсумували у Київській митниці.

Що відомо про діяльність Київської митниці

Столичні митники виявили у міжнародному поштовому відправленні старовинні знаряддя праці часів ХІІ-XІV століть. Їх намагалися доставити із Київської області до Сполучених штатів Америки.

Наконечник списа V-IVст. до н.е., який є культурною та історичною цінністю, намагалися вивезти за кордон. Його задекларували як інструмент і хотіли переправити до Великобританії.

Київські митники не допустили вивезення за кордон археологічних артефактів часів Русі IX-XIV століть. Елементи давньої зброї — 8 залізних наконечників стріл — виявили в поштовому відправленні без жодних дозвільних документів. Посилка прямувала з Києва до США

Київська митниця запобігла незаконному вивезенню до Польщі 18 цінних старовинних монет, чотири з яких визнано культурною та історичною цінністю, а решта мають історичну цінність.

Київські митники запобігли вивезенню з України старожитностей віком до 300 років. Археологічні знахідки часів пізнього середньовіччя пересилалися як запчастини до сільгосптехніки.

У двох міжнародних поштових відправленнях з Казахстану на Київській митниці виявили 5 тисяч капсул для схуднення з вмістом психотропної речовини. Препарати прямували від одного відправника з міста Астана до Києва та Чернівців.

Київські митники вилучили автомобільні акумулятори, які намагалися ввезти в Україну, як товар для відновлення енергосистеми. Таким чином фірма хотіла уникнути сплати мита.

На Київській митниці службовий собака став на заваді спробам пересилання частин зброї у міжнародних посилках.

Читайте також

Сигарети в очищувачі для повітря: київські митники виявили схованку

Під Києвом затримали священника УПЦ МП, який підтримував "руський мір"

Посилення співпраці РФ та Китаю, обстріл Часового Яру, прем'єр Японії в Києві. 391 день війни. Онлайн

На початок