СБУ просять прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони

СБУ просять прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони

СБУ просять прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони
. Фото: УНІАН

Народні депутати звернули до голови СБУ з проханням прослідкувати за збереженням та безпекою музейних експонатів Києво-Печерської Лаври.

Про це заявив народний депутат, голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

Зокрема, ідеться про мощі та інші дороговартісні й історично значущі предмети, які мають бути повернені державі.

"Компетентні органи подбають, щоб нічого не було втрачено з Києво-Печерської Лаври. На мій погляд, Росія буде намагатися вдатися до провокацій і заважатиме звільненню Лаври до 29 березня. Однак, наскільки мені відомо, наші правоохоронці до цього готові", — зазначив політик.

Що відомо про "виселення" УПЦ МП з Лаври

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

УПЦ (МП) 10 березня повідомила, що з 29 березня з нею розривають договір про оренду Нижньої Лаври. У Мінкульті підтвердили про надсилання релігійній організації листа-попередження від керівництва Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". Водночас в УПЦ МП не вважають цю заяву юридичним документом.

У документі згадується, що договір про безоплатне користування будівлями Лаври та іншим державним майном було укладено між заповідником і Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (Чоловічий монастир) ще в липні 2013 року.

Заповідник також попередив, що з 29 березня 2023 року договір буде розірвано. Однією з підстав названо висновки міжвідомчої робочої групи, яка була створена постановою Кабміну у грудні 2022 року і яка виявила "порушення Монастирем умов договору про використання державного майна".

Монастирю вказують на необхідність звільнити будівлі, що перебувають на балансі заповідника. Цю територію називають "Нижня Лавра". Також інформується про створення комісії, яка займатиметься процесом прийому-передачі держмайна, яке використовувалось УПЦ МП на території заповідника Києво-Печерська лавра.

Речник УПЦ МП Климент вважає, що попередження від керівника Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" навряд чи можна назвати юридичним документом. Про це він заявив у коментарі Суспільному. За словами речника, лист більше схожий на "ультиматум".

Міністр культури Олександр Ткаченко повідомив, що від 11 березня працюватимуть робочі групи, утворені заповідником для інвентаризації майна та обстеження технічного стану будівель і споруд Лаври.

Читайте також

УПЦ МП не буде виселятися з приміщень Лаври — Павло (Лебідь)

"Московський патріархат": чому прибрали МП з назви УПЦ та чи означає це розірвання зв’язку з російською церквою

На початок