Кияни просять відновити роботу фунікулера — петиція

Кияни просять відновити роботу фунікулера — петиція

Кияни просять відновити роботу фунікулера — петиція
Станція фунікулеру. Фото: КМДА

Мешканці Києва просять міську владу поновити роботу фунікулера, яку припинили після російських атак на об’єкти енергетичної інфраструктури. Відповідну петицію зареєстровано на сайті Київської міської ради.

Автор звернення Микита Куценко нагадує, що після масштабних ракетних атак країни-терориста українська енергетика змогла витримати і відновитися, після чого в Києві знову випустили на маршрути трамваї і тролейбуси. Проте залишився один вид електротранспорту, який і досі не працює — фунікулер.

На думку автора петиції, "це — необхідний транспорт, який з'єднує Поділ з історичним Верхнім містом, і важливий як для туристичної мети, для маломобільних гостей та мешканців столиці, так і для звичайних громадян".

Що відомо про роботу фунікулера у столиці під час воєнного стану

Фунікулер у Києві не працював від початку повномасштабного російського вторгнення в лютому минулого року. Після деокупації Київщини фунікулер закрили на плановий ремонт.

10 жовтня 2022 року Київський фунікулер відновив перевезення пасажирів після ремонту.

Київський фунікулер – фунікулерна система, що з’єднує історичне Верхнє місто та Поділ у Києві. Лінія складається з двох станцій. Фунікулер відкрили 7 травня 1906 року. Спочатку він називався Михайлівським механічним підйомом і з’єднував верхню терасу Володимирської гірки та вулицю Боричів Тік. У 1928 році фунікулер реконструювали, лінію продовжили ще на 38 метрів до вулиці Петра Сагайдачного.

Читайте також

У Київраді відповіли на петицію про безплатний проїзд у транспорті військових ЗСУ

На початок