Столичний фунікулер закриють на плановий ремонт

Столичний фунікулер закриють на плановий ремонт

Столичний фунікулер закриють на плановий ремонт
Фунікулер. Фото: КМДА

Київський фунікулер після завершення робіт із консервації вестибюля закривається на плановий ремонт.

Про це повідомила Київська міська державна адміністрація.

"Підйомник має пройти плановий щорічний ремонт, аби за першої нагоди відкритися для відвідувачів", – зазначили в КМДА.

Там нагадали, що столичний фунікулер має статус пам'ятки архітектури, історії, науки та техніки. Особливо цінним є оздоблення вестибюлів. Йдеться про вітражі у виконанні українських художників Валентина Задорожного та Миколи Шкарапути. Питання консервації пам'ятки вдалося вирішити завдяки волонтерам.

"Вітражі верхньої станції закрили 12 дерев'яними щитами, укріпили вогнестійким брезентом та оцинкованими залізними листами. Аналогічні роботи провели і на нижній станції", – розповіли в КМДА.

Фунікулер не працював від початку російської окупації.

Довідка: Київський фунікулер – фунікулерна система, що з’єднує історичне Верхнє місто та Поділ у Києві. Лінія складається з двох станцій.

Фунікулер відкрили 7 травня 1906 року. Спочатку він називався Михайлівським механічним підйомом і з’єднував верхню терасу Володимирської гірки та вулицю Боричів Тік. У 1928 році фунікулер реконструювали, лінію продовжили ще на 38 метрів до вулиці Петра Сагайдачного.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок