ВАКС відклав засідання у справі Межигір'я. Яка причина

ВАКС відклав засідання у справі Межигір'я. Яка причина

ВАКС відклав засідання у справі Межигір'я. Яка причина
. Межигір'я. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

У Вищому антикорупційному суді у п'ятницю, 24 лютого, мало відбутись засідання у справі про привласнення резиденції "Межигір'я", де обвинуваченими є експрезидент Віктор Янукович та його син. Однак адвокати обвинувачених не з'явилися і суд переніс засідання на 7 березня, повідомляє Центр протидії корупції у Telegram.

"Захисники Януковича подали клопотання про відкладення. Причина? Бо один захисник боявся, що сьогодні буде обстріл і поїхав з Києва, а другий захворів. Схоже, це така тактика захисту, адже засідання зривається вже не вперше. В підсумку суд відклав засідання на 7 березня", — зазначили у Центрі протидії корупції.

Розслідування у справі НАБУ і САП завершили ще у грудні 2021 року, але адвокати зволікали із вивчення матеріалів. Суд змушений був обмежувати захисту строки для ознайомлення з ними. Резиденцію Межигір’я, комплекс у Сухолуччі, квартиру на Оболонській набережній, паркомісця, гроші на рахунках і більше пів тисячі культурних цінностей на 18,7 млн євро у Віктора Януковича конфіскуваали в рамках санкційного механізму, додали в організації.

Що відомо про справу Межигір'я

Слідство вважає, що у 2002 році третій президент Віктор Ющенко передав комплекс "Межигір’я" у відання Кабінету Міністрів України від Державного управління справами. Віктор Янукович, який у цей час був прем’єр-міністром, нібито, користуючись службовим становищем, вивів активи з-під обмежень закону “Про приватизацію державного майна”, але у 2005 комплекс повернули ДУС.

У 2007 Віктор Янукович звернувся листом до президента Ющенка з проханням обміняти майно комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" вартістю 540 млн грн на приміщення приватної фірми.

Того ж року Ющенко нібито секретним розпорядженням надав Януковичу в користування дачний будинок на території комплексу "Пуща-Водиця".

25 серпня 2021 року за клопотанням детективів НАБУ слідчий суддя Вищого антикорупційного суду надав дозвіл на здійснення заочного розслідування (in absentia) щодо колишнього президента України та його сина, що врешті дозволило завершити слідство. Крім того, обом підозрюваним ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

У випадку визнання вини, їм загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 15 років з конфіскацією майна. НАБУ розслідує справу з грудня 2019 року. З моменту втечі експрезидента і його сина до Російської Федерації у 2014 році й до грудня 2019-го справу розслідувала ГПУ.

Читайте також

Кличко підсумував рік вторгнення: що відбулося у столиці

На початок