Намагався вкрасти графіті Бенксі вартістю у понад 9 млн грн. Судитимуть киянина

Намагався вкрасти графіті Бенксі вартістю у понад 9 млн грн. Судитимуть киянина

Намагався вкрасти графіті Бенксі вартістю у понад 9 млн грн. Судитимуть киянина
. Графіті Бенксі "Жінка у протигазі", яке намагалися викрасти Фото: Київська обласна прокуратура/Telegram

Київська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувачення стосовно киянина, який демонтував графіті "Жінка в протигазі". Його намалював відомий вуличний художник Бенксі на стіні напівзруйнованого російськими окупантами будинку у Гостомелі.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної прокуратури у Telegram.

Слідство встановило, що підозрюваний був обізнаний стосовно цінності роботи і планував продати графіті. Він запевнив кількох чоловіків, що має всі відповідні дозволи на проведення демонтажу мурала і попросив їхньої допомоги.

"Після того, як частина стіни була зрізана разом із зображенням, обвинувачений обмотав її стрейч-плівкою з метою захисту від пошкоджень. Проте чоловік не встиг завантажити викрадене в автомобіль, оскільки був викритий співробітниками військової адміністрації",— йдеться у повідомленні.

Правоохоронці поінформували, що згідно із мистецтвознавчою експертизою вартість картини "Жінка у противогазі" оцінюється у понад 9 мільйонів гривень.

За ч. 2 ст. 15 Замах на вчинення кримінального правопорушення є закінченим, якщо особа виконала усі дії, які вважала необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця, але кримінальне правопорушення не було закінчено з причин, які не залежали від її волі.та ч. 5 ст. 185Крадіжка Кримінального кодексу України підозрюваному загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Що відомо про графіті Бенксі на Київщині

2 грудня близько 11:30 на лінію "102" надійшло повідомлення, що невідомі зрізають картину всесвітньо відомого митця, яку він наніс на стіні розбитого військами РФ будинку в Гостомелі.

Поліцейські затримали 8 людей, які за допомогою дерев'яних дощок і поліетилену намагалися транспортувати графіті.

Під час досудового розслідування була проведена мистецтвознавча експертиза, за результатами якої визначено вартість картини британського митця — понад 9 мільйонів гривень. Організатору крадіжки повідомили про підозру, йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

6 січня суд відпустив під особисте зобов’язання волонтера Сергія Довгого, який зрізав зі стіни будинку в Гостомелі графіті Бенксі. Волонтер повинен носити електронний браслет.

Британський вуличний художник Бенксі підтвердив, що створив сім стінописів в Україні.

Читайте також

Вуличний художник зі світовим ім'ям: хто такий Бенксі

У чотирьох ЦНАПАх Київщини з'явилися нові сервіси. Які саме

Байден приїхав до Києва, США оголосили новий пакет допомоги Україні. 362 день війни. Онлайн

На початок