Копенгаген допомагатиме Києву з реабілітацією військових

Копенгаген допомагатиме Києву з реабілітацією військових

Копенгаген допомагатиме Києву з реабілітацією військових
. Фото: КМДА

Копенгаген має досвід реабілітації військових і готовий допомагати в цьому Києву. Про це повідомляє КМДА.

Заступник мера Копенгагена Єнс-Крістіан Люткен запевнив, що столиця Данії невдовзі стане містом-побратимом із Києвом. Нині відповідний договір узгоджується в муніципалітеті Копенгагена.

За словами заступника голови КМДА Миколи Поворозника, Київ розраховує на допомогу партнерів у реабілітації ветеранів та дітей, які постраждали від війни. Зокрема, у відновленні важкопоранених військових.

"Вони пройшли лікування у госпіталях, але змушені заново вчитися ходити. Це і фізична, і психологічна реабілітація, адже нашим захисникам і захисницям треба буде повертатися до цивільного життя", – зазначив він.

Що відомо про підтримку ветеранів в Україні

У вересні 2022 року було оголошено про підписання Меморандуму про співпрацю між Асоціацією міст України та Міністерством ветеранів. Документ підписали голова Асоціації міст і мер Києва Віталій Кличко та міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна. Задокументована співпраця спрямована на надання соціального захисту, забезпечення соціальної та професійної адаптації, а також надання психологічної підтримки ветеранам.

В Україні вперше розробляється система онлайн-послуг для ветеранів. Про це повідомив прем'єр Денис Шмигаль.

До одного мільйона гривень на розвиток власної справи — "Український ветеранський фонд" запускає програму фінансування бізнесу ветеранів російсько-української війни, їхніх родичів та родичів загиблих захисників.

З реабілітацією ветеранів Києву допомагає Польща. У польському місті Тарнув вже побували 100 киян-учасників бойових дій та їх найближчі родичі. Загалом таку реабілітацію в сусідній країні пройдуть 180 українських захисників.

У грудні стало відомо, що близько 100 тисяч киян воюють на фронтах за Україну, а з початку російського вторгнення загинули" 419 жителів столиці.

Читайте також

У Києві створили міську координаційну раду з питань реінтеграції та підтримки ветеранів

Як відновлюватимуть психічне здоров’я постраждалих від війни: у Києві презентували модель

На початок