Колишньому заступнику міністра охорони здоров’я повідомили про підозру

Колишньому заступнику міністра охорони здоров’я повідомили про підозру

Колишньому заступнику міністра охорони здоров’я повідомили про підозру
. Фото: пресслужба Київської міської прокуратури

СБУ викрило протиправну діяльність колишнього першого заступника міністра охорони здоров’я, якого уряд звільнив минулого тижня. Йому повідомлено про підозру щодо порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань і незаконної реєстрації лікарських засобів. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

Як свідчать матеріали розслідування, колишній посадовець сприяв незаконній реєстрації іноземних лікарських засобів недоведеної якості.

Перебуваючи на посаді гендиректора Директорату фармацевтичного забезпечення МОЗ України, він ухвалював незаконні рішення щодо держреєстрації за спрощеною процедурою препарату, який фактично є біологічно активною добавкою і потребує додаткових досліджень.

Таким чином ці "ліки" не могли бути зареєстрованими як лікарський засіб, тим більше у "прискореному" режимі.

Наразі триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин злочину та кола причетних до нього осіб.

8 лютого на сайті Уряду було зареєстроване розпорядження щодо звільнення з Комаріду Олександра Олеговича з посади першого заступника Міністра охорони здоров’я України "за власним бажанням".

Що відомо

У листопаді 2019 року в Україні набув чинності закон про посилення відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів. Згідно зі змінами, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів карається позбавленням волі терміном від 5 до 8 років.

Правоохоронці викрили злочинне угруповання, яке фальсифікувало та продавало лікарські засоби від раку, гепатиту B та інших тяжких хвороб. У них вилучили ліки на суму близько 62 млн грн.

Національна поліція викрила організовану групу, учасники якої налагодили схему ввозу з-за кордону підроблених медичних препаратів та компонентів до них, зокрема, і для лікування онкологічних захворювань.

Читайте також

Посадовиці Держлікслужби повідомили про підозру щодо ввезення фальшивих ліків

На початок