Посадовиці Держлікслужби повідомили про підозру щодо ввезення фальшивих ліків

Посадовиці Держлікслужби повідомили про підозру щодо ввезення фальшивих ліків

Посадовиці Держлікслужби повідомили про підозру щодо ввезення фальшивих ліків
Фото: пресслужба Київської міської прокуратури

У Києві правоохоронці повідомили про підозру посадовиці Держлікслужби, яка допомагала іноземцю незаконно ввозити в Україну фальсифіковані ліки на 32 млн грн. Про це поінформувала пресслужба Київської міської прокуратури.

Слідство встановило, що громадянин Індії наприкінці 2022 року ввіз в Україну фальшиві лікарські засоби від серцево-судинних захворювань. Значна партія була розпродана.

Підозрюваному допомагала посадовиця Держлікслужби України, яка підробляла відповідні документи на ввіз ліків в країну. Це дало можливість масово продавати ліки.

Посадовиці Держлікслужби повідомили про підозру через ввезення фальшивих ліків
Фото: СБУ

Наразі встановлюються причетні до цього злочину. Також вживаються заходи щодо усунення з продажу фальсифікованого товару.

Керівнику комерційної структури та держслужбовиці повідомлено про підозру. За фальсифікацію та обіг фальшивих ліків їм загрожує до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади протягом 3 років.

Що відомо

У листопаді 2019 року в Україні набув чинності закон про посилення відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів. Згідно зі змінами, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів карається позбавленням волі терміном від 5 до 8 років.

Правоохоронці викрили злочинне угруповання, яке фальсифікувало та продавало лікарські засоби від раку, гепатиту B та інших тяжких хвороб. У них вилучили ліки на суму близько 62 млн грн.

Національна поліція викрила організовану групу, учасники якої налагодили схему ввозу з-за кордону підроблених медичних препаратів та компонентів до них, зокрема, і для лікування онкологічних захворювань.

Читайте також

Продав військовим неякісні бронежилети: підприємцю з Київщини повідомили підозру

Вибір редакції

На початок