Чи будуть енергетики в Києві вимикати світло за скаргами сусідів — у ДТЕК дали роз’яснення

Чи будуть енергетики в Києві вимикати світло за скаргами сусідів — у ДТЕК дали роз’яснення

Чи будуть енергетики в Києві вимикати світло за скаргами сусідів — у ДТЕК дали роз’яснення
. pixabay.com

У соцмережах поширюються повідомлення про те, що енергопостачальна компанія ДТЕК створює у Дніпрі аварійні бригади, які вимикатимуть електроенергію в будинках у відповідь на скарги сусідів. У пресслужбі компанії пояснили: інформація, яка поширюється в пабліках, не достовірна.

Суспільне звернулося до ДТЕК "Київські електромережі" для отримання коментарів щодо того, як вимикатимуть світло у столиці. У ДТЕК наголошують, що компанія не проводить жодних відключень "за скаргами" у будь-якому з регіонів, де працюють її мережі.

Бригади ДТЕК здійснюють відключення і включення електроенергії тільки в тих будинках, де це передбачено графіками.

Як пояснили енергетики, на відміну від столиці, де 19 січня вдалося повернутися до стабілізаційних графіків, у Дніпропетровській області продовжують діяти екстрені відключення згідно обмежених лімітів потужності, які надаються НЕК "Укренерго".

ДТЕК проводить відключення електроенергії всіх громадян та бізнесу на рівнозначних справедливих умовах. Екстрені та стабілізаційні відключення застосовуються до всіх будівель за винятком об’єктів критичної інфраструктури. Більшість відключень відбуваються дистанційно, а їх невелика частина потребує фізичного виїзду персоналу. Електрики в ручному режимі вимикають електропостачання житлових будинків, під'єднаних до ліній, що живлять критичну інфраструктуру. Саме такі бригади жителі часом помилково сприймають як бригади, що проводять відключення поза графіком "за скаргами".

Для забезпечення соціальної справедливості у ДТЕК закликають балансоутримувачів будинків (ЖБК та ОСББ), під'єднаних до критичної інфраструктури, вимикати їх від електропостачання власноруч. Це дозволить зменшити кількість і тривалість відключень для споживачів.

Що відомо про ситуацію з енергопостачанням на Київщині

У Києві та області 19 січня застосовуються стабілізаційні графіки відключення електроенергії. У ДТЕК зазначили, що щовечора публікуватимуть інформацію про графіки відключень на наступний день.

18 січня ввечері генеральний директор Yasno Сергій Коваленко зазначив, що Київ і область максимально наблизилися до стабілізаційних графіків. Але, за його словами, дефіцит залишається значним, це означає, що відключення зачіпатимуть і світло-сірі зони графіка.

Вдень 14 січня Росія здійснила чергову ракетну атаку по території України. У кількох областях сталися влучання в об'єкти критичної інфраструктури. У Києві критична інфраструктура не постраждала, у місті працювало ППО. Водночас найскладніша ситуація у сфері енергетики виникла на Харківщині та Київщині.

З 14 січня у Києві та області запровадили екстрені вимкнення електроенергії, які діяли до 18 січня.

Читайте також

Понад 80% європейців підтримують збільшення енергонезалежності від РФ

На початок