У Фастові римо-католицька громада відкрила прихисток для переселенців

У Фастові римо-католицька громада відкрила прихисток для переселенців

У Фастові римо-католицька громада відкрила прихисток для переселенців
. Фото: КОВА

6 січня у Фастові на Київщині відкрили прихисток для переселенців, які змушені були залишити свої домівки через війну. Проєкт реалізували за участі римо-католицької громади міста, благодійників та місцевої влади.

Про це інформує пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Як зазначається у повідомленні, прихисток облаштували на території колишньої залізничної лікарні, у будівлі одного з відділень, яке тривалий час не використовувалось. У приміщеннях зробили сучасний ремонт, придбали нові меблі, забезпечили всі умови для комфортного проживання.

У прихистку житимуть 30 родин, які приїхали з міст і сіл, розташованих у зонах бойових дій чи поблизу них. Кожна сім’я має окрему кімнату з усіма зручностями.

Переселенці на відкритті прихистку для внутрішньо переміщених громадян у Фастові
Переселенці на відкритті прихистку для внутрішньо переміщених громадян у Фастові. Фото: Фастівська міська рада

Як повідомили у Фастівській міській раді, даний центр створили за ініціативи і о. Михайла, настоятеля парафії Воздвиження Святого Хреста римо-католицької церкви, у співпраці з міською владою. На етапі ідеї це мав бути соціальний дім для тих, хто опинився у скруті, однак з початком широкомасштабного вторгнення плани щодо прихистку трансформувалися.

Зокрема, як повідомили Суспільному в адміністрації парафії, Римо-католицька парафія у місті Фастові взяла в оренду будівлю без вікон, дверей і даху. Під керівництвом о. Михайла до проєкту залучили волонтерів і добродіїв. Завдяки благодійним коштам об’єкт перетворили на прихисток для переселенців.

У відкритті притулку взяли участь представник Ватикану архієпископ Вісвалдас Кулбокас, посол Польщі Бартош Ціхоцкі, міський голова Фастівської громади Михайло Нетяжук та інші представники влади.

Що відомо про переселенців на Київщині

Київська область від початку повномасштабної війни прийняла понад 300 тисяч переселенців з Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської областей. Як повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба, комунальні заклади Київщини прийняли 25,8 тисяч переселенців. 3076 з них досі перебувають у підготовлених для цього місцях. Ще майже 80 тисяч ВПО скористалися державною програмою "Прихисток".

На території столичного регіону також розгорнуті 13 модульних містечок для тимчасового проживання: у містах Бровари, Фастів, Буча, Ірпінь, Васильків, селищах Бородянка, Макарів, Гостомель, Іванків та селі Кухарі. Окремі модульні будинки розміщені також на приватних садибах в Андріївці, Мощуні, Бузовій та інших населених пунктах. Першочергово вони передбачені для багатодітних сімей, людей з інвалідністю, літніх людей.

Читайте також

У Бучі з’явилась "юрта незламності"

На початок